| peanut a întrebat:

Daca ma las de fumat (am 6 luni de fumat, fumez cam 1/2 pachet pe zi, daca e cazul fumez si o tigara/zi fara sa simt cine stie ce nevoia de a fuma) am sanse sa ma ingras? Stiu, e o mare prostie ca m-am apucat de fumat dar w/e, ideea e in felul urmator: Am 15 ani (M) si mai tot timpul am avut probleme cu greutatea si abia am scapat de ele (de ieri pot sa zic ca nu mai arat a fat guy, thanks to gym), deci am sanse sau nu sa ma ingras?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dedeutz17 a răspuns:

Nustiu
dar si eu am fost in locu tau acum 6luni cand m-am lasat de fumat (fumasem cam 1an dar fara sa simt nevoia sa fumez adica o facea doar din teribilism cred doar cand eram cu prieteni) si de cand nu am mai fumat sincera nu am pus si nici nu an scazut in greutate

asa ca lasate ca nu patesti nimic parerea mea

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca te lasi de fumat ai sansa sa fii sanatos mai multa vreme.Greutatea creste cu varsta.

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.

Stia ca daca fumezi o tigara pe zi iti ia 3 ore din viata?
Daca fumezi 2 iti ia 6 ore din viata.si tot asa.
Pentru sanatatea ta, renuta la tigari, nu sunt sanatoase...Si da, ai sanse sa te ingrasi daca mananci si esti linistithappy Nu te zbengui de colo pana colohappy Ca sa se aseza mancare'n burtahappy

xoxo.

| Andreeagen a răspuns:

Mai incearca sa te lasi treptat nu sunt specialista si nici nu cunosc prea multe dar cred ca daca renunti la ele in mod treptat nu te vei ingrasa. cel putin asa ar fi logic... Incearca sa fumezi din ce in ce mai putinhappy
Mult noroc

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Frate am o veste f proasta pentru tine ai inceput sa fumezi sansa sa nu mai fumezi e de 6% iti zic eu rezista u o saptamana fara fumat si daca reusesti da-mi pm si nu o sa reusesti din 2 motive :1 deja ai prins gustu 2 sunt priteni carei auzi...hai bah in... te-ai fac baiat cuminte.asa esti mah te-ai lasa? .etc

| www a răspuns:

Daca nu inlocuiesti tigarile cu mancarea, nu te ingrasi.

| emy a răspuns:

Cred ca asta depinde si de vointa ta.Stiu ca este greu, dar trebuie sa lupti din rasputeri sa-ti infranezi pofta de mancare.Trebuie sa mananci, dar cu masura.Cand iti vine sa mananci "intre mese", citeste o carte, uita-te la televizor, iesi la o plimbare, du-te la o prietena, asculta muzica, si zi si o rugaciune.Astea iti vor muta gandul de la mancare, si astfel vei reusi sa depasesti mai usor aceasta problema.Iti doresc mult succes!

| peanut explică:

Stiu ca e moarte curata, d-aia si incerc sa ma las.
Cat despre slabire, am dat jos 27kg(yay) din februarie pana acum, am si un "plan" pentru slabire + castig de masa musculara simultan, vreau decat sa stiu daca ar trebui sa iau masuri si greutati inca de acum happy
Multumesc pentru raspunsuri, inca mai astept niste opinii! happy

| peanut explică:

Inca un motiv sa ma las de fumat: scade randamentul la efort fizic, urasc asta...

Deci: Daca mai prind pe cineva de aici ca fumeaza, ala e big grin

| peanut explică:

AndyStreet, stai linistit happy N-am asemenea prieteni, si fara fumat am stat 5 zile (asta ca eram la munte) si nu imi crapa maseaua dupa o tigara :p in fine, de azi nu mai fumez deloc, sa vedem ce se intampla :-s. Si da, am avut de unde sa dau jos 27kg sad si acum imi trag palme ca nu m-am trezit mai devreme...

| Sparkzz a răspuns:

Pai sincer eu cred ca ai sanse foarte mari sa nu te ingrasi pentru ca eu conosc multe persoane care sau lasat de fumat si nu au luat in greutate happy
Si cred ca marita sa incerci pentru ca, cel putin eu aa cred, sanatatea plamanilor e mult mai importanta decat greutate laughing
Oricum iti urez scucces i ceea ce tiai propus
pup!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu nu esti fumator, nu cred ca te vei ingrasa, fumatorii inraiti fumeaza minim 1 pachet pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

27 d kg...pai inseamna k ai avut d unde laughing c inseamna w/e? t ingrasi daca imprietenesti q tv si canapeaua... dar s recunoastem k st prieteni buni care nu t lasa decat cand s taie curentu...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fumez doar in tabere, la un party... si a doua zi nu simt nevoia de a fumatongue
Eu personal pot lasa orice mai ales cand vine vorba de prietena meatongue

| deealove a răspuns:

Nu nu te vei ingrasa nu iti face griji...