| BMTH a întrebat:

Au inceput toti prietenii sa ma evite din cauza ca ascult rock si abordez un stil de imbracaminte mai "ciudat" dupa parerea lor asa ca am ramas doar cu vreo 2 fete tot asa ca mine. Cum imi fac alt grup de prieteni avand in vedere ca in orasul in care locuiesc (Iasi ) 90% is cocalari si pitipoance?

5 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Ce prieteni sunt frate aia daca te evita si nu te accepta asa cum esti, eu ascult heavy metal rock si din astea si mi sa intamplati si mie sa ma evite doar prietenii adevarati au ramas cu mine din cati prieteni aveam 9-10 au ramas prieteni adevarati. nu ai de ce sa iti faci griji ca o sa gasesti in Iasi e un oras mare, incearca si tu prin cluburi de rock sau socializeaza prin scoala...

| kagome17 a răspuns:

Inseamna ca toti tiau fost niste prieteni falsi pana acum, daca erau niste prieteni adevarati te accepta asa cum erai indiferent cum te imbraci sau ce muzica asculti. Un sfat din partea mea: ai grija cum iti alegi prieteni in ziua de azi, putini sunt cei care iti sunt cu adevarat prieteni si multi vor doar sa profite

| rrrzonerrr a răspuns:

1. Daca au inceput sa te evite logic nu-s prieteniwinking Adica daca iti erau prieteni te acceptau cum esti...
2. Vorbeste cu ei despre ce am scris mai sus si vezi care e treaba! Daca nu reusesti asa atunci incearca totusi chiar daca e greu sa gasesti un alt grup...

| pacostefan a răspuns:

Stai cu fetele!
E mult mai bine