| musicON a întrebat:

Ma ajutati cu un sfat? acum ca incepe scoala si cand ma gandesc ca am in clasa numai pitipoance si cocalari,fete cu fite pe ele,mofturi, barfe nu stiu ce sa fac.nu stiu cum sa ma inteleg cu ele..eu ascult mai mult rock, metal si sunt in genul asta..deci ce as putea face ca sa ma inteleg mai bine?

5 răspunsuri:
| DeeVee a răspuns:

Respectul respect cere. Oricum cu astfel de specimene nu cred ca ai vreo sansa de intelegere, dar poate in cel mai bun caz va puteti rezuma la un salut ca intre colegi. Dar vrei sfatul meu? Cauti prieteni in alte clase..genul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi guraliv/a laughing)
Sa vezi o data ce te miros ca esti de treaba si nu te lasi prostit/a o sa se tina coada dupa tine big grin
O sa vezi ca chiar daca sunt pitipoance si cocalari o sa te intelegicu ei ^_^
Numai sa nu faci crize daca pun manele sa te enerveze, lasa-i sa faca ce vor si cand o sa vada ca nu ii judeci o sa faca si ei la fel.
Bine ca asta depinde si de cata minte au, best of luck!

| GizazCraist a răspuns:

Ignora-le cand e cu scanda dar cand vezi ca sunt in toane bune cauta subiect de discutie
Si eu sunt in aceeasi situatie ca urla alea la mine toata ziulica ca nu le place ce ascult dar cand le prind in toane bune sau cand sunt prea nervoase din cauza altuia sunt de treaba

| nightmaiden a răspuns:

Aceeasi situatie aici... numai ca la mine e si mai rau-_-" sunt pitipoance de la tara, 100 de km distanta de orascrying... poate or sa vrea sa il alunge pe dracu din mine, chestii de genulaughing, acum serios, fa.ti prieteni din alte clase sau sfatul meu: o fata are uneori nevoie sa aiba un baiat ca cel mai bun prieten, crede.mawinking

| SebiSStefan a răspuns:

Evita sa vorbesti despre muzica la inceput, or sa te izoleze putin. Nu ezita sa vorbesti cu oricine ai ocazia; asa o sa gasesti cel mai usor pe cineva cu care sa ai ceva in comun, si careia sa ii poti spune despre gusturile tale. Nu uita, e imposibil sa nu existe nicio fata cu care sa te poti intelege.