| Dania_7831 a întrebat:

Avand in vedere ca trec in clasa a VI-a, ce as putea sa imi iau in prima zi?

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Intrebari de acest gen sunt pe site'ul asta de vreo 100 de ori.Caiet de mate, romana, muzica, gorgrafie, biologie, pixuri, creioane, trusa de geometrie, bloc de desen, acuarele.

| narcisa a răspuns:

Eu trec in a7-a si anul trecut mi-am luat pantaloni negri camasa alba si sacou negru.consider ca macar in prima zi de scoala ar trebui sa ma imbrac in uniforma sau ceva decent.
acum ma voi imbrca cu o fusta neagra cu talie inalta si camasa alba sau cu pantaloni negri camasa alba si vesta neagra de blugi scurta.
sper ca te-am ajutat. fundita?

| narcisa a răspuns:

In prima zi iti poti lua un caiet, penarul si ghiozdanul(daca iti da carti de la scoala) si caietul daca trebuie sa notezi cartile care trebuie sa le cumperi.
eu asta mi-am luat
fundita?

| Dania_7831 explică:

Ah, scuzati-ma, dar nu asta am vrut sa zic. M-am referit la rechizite. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uniforma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trec a 10-a si ma duc in blugi si o bluza faptul ca in revad colegi e important; x bine la bluza nu imi pun roz bombon sau ceva strident de obicei e alba, albastra sau gri;]