| ladygaga a întrebat:

Azi a fost prima zi din clasa a 9a si colegii si-au facut deja grupuri intre ei...cum sa fac sa ma imprietenesc? nu sunt prea indrazneata eu

3 răspunsuri:
| oAnna a răspuns:

Azi a fost prima zi de cls a 9 a si la mine happy, si ca sa te imprietenesti pur si simplu abordezi o persoana care ti se pare mai simpatica, dupa care ii pui tot felul de intrebari banale ( Buna, ma numesc..., Ne am mai intalnit? imi pari cunoscuta, ee, chiar daca nu ai mai intalnit'o in viata ta tongue dar trebuie sa faci o conversatie mai stupida, ca sa ajungi sa cunosti acea persoana, de unde esti, cum ti se pare liceul, nu vrei sa stai in banca cu mine?" imi place mult bluza ta, de la ce mag, o ai, etc

| Maaaary a răspuns:

Incearca sa te bagi in vorba cu ei... sa-i intrebi la ce soala au invatat si alte lucrurihappy succes:*

| pink94 a răspuns:

Intrebari gen ( de unde ti-ai cumparat bluza,tenisi,blugi,etc) nu mi se pare intrebare buna,persoana celalalta ar crede ca te intereseaza pentru ca vrei sa iti cumperi si ar credere ca o copiezi deci intrebari gen astea NU. Eventual o intrebari despre scoala precedenta, cum i se par noii colegi, ce hobby are. daca face activitati extra`scolare.si asa mai departe nici decum -de unde ti-ai luat cerceii? bluza? dar adidasi?laughing NU.