| anonim_4396 a întrebat:

Azi a inceput scoala si colegii sunt mai rai ca in toti acesti 7 ani (deja au spart 1 ghiveci, au rupt 3 banci si au inceput sa dea cu cornuri in mine si in inca 2 fete ). De ce le place la colegi sa ma vada trista? De ce se iau tot timpul de mine? ( cateodata cred ca se iau de mine pentru ca ei stiu ca sunt foarte sensibila ). Nu toti se iau de mine, dar sunt niste fitosi in clasa care stau cu o fata care are pile. Numai cu ea vorbesc toti. Am in clasa o prietena foarte buna, si "acea fata" cu pile de vreo 3 ani incearca sa ne faca sa ne certam. Eu invat mai bine si mereu cand iau note bune ma fac tocilara, iar cand le trebuie sa le dau sa copieze tema, imi fac complimente, apoi ma dau dracului din nou crying(. De ce sunt asa rai?

( P. S. fara misto, nu fiti si voi "rai" cu mine; cine imi ridica morarul si ma face sa inteleg de ce sunt asa ii dau funda )

Răspuns Câştigător
| redtulip a răspuns:

Draga mea te inteleg. Dar stii vorba aia ca cine rade la urma rade mai bine. Peste cativa ani iti vei aminti de acesti colegi care nu invata si fac doar prostii si atunci tu vei fi care vei rade de ei fiindca nu au stiut sa te aprecieze cand erati la scoala. In plus ai marele avantaj ca inveti si esti constiincioasa. Te felicit pentru asta si te felicit ca esti printre putinii copii care pot sa invete ceva folositor privind la greselile altora. Multa bafta mai departe.

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Fii indiferentă cu ei. Pur şi simplu îi saluţi şi atât. Nu'i nevoie să le explici lor ceva, faci ce vrei tu, cât despre faza cu tocilara probabil îţi spun aşa din invidie, deci nu'i cazu' să pui suflet.
Sunt răi pentru că tu nu te'ai impus niciodată şi cred că acum ar fi cazul.
Succes!

| blueangel99 a răspuns:

Ooo...Păi în primul rând nu folosi răzbunarea. Răzbunarea-i arma prostului. Şi dacă ei sunt aşa, prinde curaj şi nu mai chiar aşa drăguţă cu ei, dacă nu ştiu să te aprecieze. Nu te cunosc dar cred că eşti o persoana minunată. Cam atât pe moment big grin kiss

| RoXxy a răspuns:

DAca esti fetita sensibila care pune la suflet tot atunci asa se vor comporta mereu ceilalti cu tine.Tre'sa fi putin mai dura si tupeista. DAca iti cer teme nu le mai da sa copieze si nu ii ajuta la teste. DAca te fac tocilara, fac asta doar pentru ca ei nu sunt capabili sa invete la fel de bine ca tine si le este ciuda.Si cum zice si Tweety, impune-te!

| MitzutzaTa a răspuns:

Nui lua in seama unii baieti pot fii foarte insuportabili :d si data viitoare cand vin la tine sa-ti ceara tema spune-le ceai pe suflet spune-le ac daac se mai comporta asa cu tine nu le dai tema si gata.sa nu se mai comporte asa cu tine la urma urmei esti fata ...nui lua in seama uneori fac gesturi din astea numai ca sa para mai barbati dar e o prostie ignorai.oh go on