| Swallow a întrebat:

Azi am aflat lucruri ft"frumoasE" de spre mine. Iese ca colegii mei de clasa o lectie intreaga au fugit de la lectie ca sa se duca in parc si sa ma discute. Foarte genial plan straight face. Stiam ca majoritatea nu sunt de`o parere buna despre mine, dar nici chiar toti 25 de copii din clasa si inca asa pareri. M`au numit, m`au facut, m`au trimis cum si unde au vrut. Si stiti care e motivul? ca invat. Nu ma credeti? worried dar e asta. straight face zic ca sunt o tocilara daca ma lauda profii si primesc 9 sau unoeri 10 ~insa nu sunt o tocilara, imi place si mie sa ma distrez, sa glumesc, nu`mi plac sa citesc laughing si nu sunt perfecta, m`au facut paratoare~ dar jur, jur ca niciodata nu le-am dat un motiv macar ca sa ma considere asa, mereu i-am astupat si tot eu iese ca sunt mereu vinovata, si m`au numit si inca cu multe alte cuvinte. sad Si cel mai dureros e faptul ca initiatorul a fost baiatul pe care`l iubesc, un bou, un nenorocit, si mai zice sa sunt "prieteni" halal prieten. Ma simt foarte rau, foarte prost, a inceput sa ma doara capul de la atita plins aiurea, sunt foarte sensibila si pot plinge din orice prostie, dar mai ales asa ceva crying Ce as putea face ca sa schimb asta? p. s. sunt draguta cu ei, ii ajuta cand au nevoie si ii ascult~ si tot rea sunt. Vreau sa le arat ca nu sunt asa, vreau sa le arat ca n`au dreptate, ca sunt si eu om si pot sa ma distrezmsa fiu vesela si fericita, ca pot avea atitia prieteni cit voi vrea, ca sunt o personalitate. Ce sa fac? Va rog, am mare nevoie de sfaturile voastre, iar cei care vor da raspunsuri de misto si vor ride~ mai bine nici sanu raspunda. Promit funda si voturi love struck confused

7 răspunsuri:
| Swallow explică:

Scuzati de greseli, imi tremura tare degetele, cunosc greselile si nu le-am facut intentionat straight face

| RainbowAndra a răspuns:

Stiu cum e, si eu am parte de asta din partea multor colegi, nu ca as fi tocilar, desi am note bune, pur si simplu nu ma suporta, desi nu le-am facut nimic rau si i-am ajutat cand au avut nevoie. Eu i-am ignorat si am incercat sa le demonstrez ca sunt de treaba, dar unii nu stiu ce au cu mine. E foarte rau sa ai asemenea colegi, eu ma inteleg bine doar cu vreo patru fete, caci restul sunt rai si barfesc sauchiar fac baza de mine. Asa sunt unii copii, nu stiu dc se comporta asa. Ei se cred superiori si nici macar nu vor sa te cunoasca, ei te catalogheaza imediat si nici macar n-o fac bine. Sper sa iti gasesti prieteni adevarati :*
Oricum, tu sa nu te gandesti cumva sa iei note mici ca sa te placa ei, o sa vezi rad ei de tine acum, dar tu o sa ajungi mare, iar ei o sa ramana doar cu rautatea lor.
Mult noroc! :*

| 95Cosmin a răspuns:

Pararea mea ar fi sa nu ii mai ajuti.Adica daca zici ca ii scoti din belele si alte chestii. Poate daca nu ii mai ajuti isi vor da seama cat de buna ai fost ca i-ai ajutat la nevoie si ce prosti au fost ei ca te-au facut in fel si chip.Acum asa gandesc eu dar nu stiu cat de inteligenti sunt colegi tai ca sa isi dea seama de asta: Prosti sunt prosti vor ramane. Mai asteapta si alte sfaturi si alege-l pe cel care crezi ca e bun. Mult noroc happy

| Frumushka a răspuns:

Pai nu mai fi asa draguta cu ei doar te folosescstraight face stiu e oribil ce ti s-a intamplat dar un sfat nu te lasa de invatat pentru ca ei sa te placa nu se meritano talking...eu zic asa sa zicem stai mai mult cu o fata si te imprietenesti cu ea apoi daca merge ea o sa te mai ajute si tot asa sau ignorai k si mie-mi ziceau toci dar n stiu cum da acu nu-mi mai zic... si chestia asta cu ei sunt contra ta poti sa vb cu diriga/u (invatatoare daca nai diriginte) si spune-i ca lor nu le place de tine ca invetibig grin si ca pe tine te invinovatesc mereu pe nevinovate big grin succespeace sign

| Swallow explică (pentru Frumushka):

Nici n`am avut de gind sa las invatatura, vreau sa am o profesie nu sa matur strazile cind voi vi matura ca ei laughing mersi mult, dar faza cu diriga nu va ajuta delooc sad

| LaryA a răspuns:

Ce sa faci asa e lumea azi.te vede ca esti printre cei buni si te fac repede in toate felurile.Eu zic sa incerci sa nu pui cuvintele lor la suflet pentru ca nu are rost sa plangi din cauza lor si mai degraba nu ii baga in seama cand iti spun asa, iar daca vrei sa te intelegi mai bine cu ei tine-le si un pic de teorie ca sa le zici cum esti tu si pana la urma o sa fii si tu o buna prietena de a lor...
Parerea meah fiecare zice cumm vrea>:!

| Ultimulom a răspuns:

Pai cel mai bine e sa i dai dracu si sai ignori, daca ei vad ca te afecteaza cretinitatile lor nu or sa se opreasca niciodata.Si nu conteaza ce zic ei, conteaza cum te simti tu in pielea tasmug Si fac toate astea doar ca tu esti mai buna decat ei si asta i oftica. Sfatul meu e sa i ignori si sai dai dracu cu prima ocazie fara sa mai pui la suflet fiecare rautatesmug Bafta