| RibbellaaInk a întrebat:

Azi am stat la soare pe sezlong pe burta ca sa ma fac bine pe spate am stat gen o ora si ceva si acuma ma ustura pielea rau am facut un dus si m-am dat cu crema acuma am iesit acum 3 ore si ceva de la plaja si inca ma ustura pot sa patesc ceva in seara asta? ceva sfaturi cum pot sa evit? sa pun ceva race pe mine?

5 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

Mare lucru nu prea ai ce sa faci, pune-ti niste compresa rece, sau du-te la farmacie sa iti de-a ceva crema pentru arsuri! Alta data cand faci plaja da-te cu o crema pentru plaja, nivea e cea mai buna! Se gaseste aproape oriunde!

Răspuns utilizator avertizat
| NatyAriana a răspuns:

N-ai ce sa patesti, o sa te usture si o sa te simti mai calda decat de obicei, ceea ce o sa te impiedice sa dormi bine!

| KdyL a răspuns:

Merge cu lapte acru, eu asa am facut

| Pisy3 a răspuns:

Varza vă scapă de usturimi. Varza vă poate ajuta şi ea să scăpaţi de senzaţia neplăcută de usturime. Zdrobiţi câteva frunze proaspete cu un fund de sticlă sau cu un pahar şi aplicaţi-le pe zona afectată. În câteva minute, durerea se va diminua şi arsura se va vindeca mai repede. Mai puteţi aplica pe piele cataplasme cu oţet diluat cu apă. Si nu vei pati nimic.