| Jeremy1 a întrebat:

Azi, cand am plecat de la liceu m-au apostat 2 politisti si m-au intrebat numele si data nasterii pentru "control de rutina". Este bine ca le-am spus? Ca mie nu prea mi se pareau politisti, dar ma gandesc ca nu prea au ce face doar cu atat...

4 răspunsuri:
| N3rvos a răspuns:

In primul rand, inainte sa iti ceara datele trebuie sa se legitimeze daca nu se legitimeaza nu ai nici o obligatie sa le arati ceva, si nu se cere darta nasterii si numele, in generalk se cere o serie de buletin sau un cnp, si daca ti se pare suspecti le spui ca nu ai nici un act la tine si daca tin neaparat sa te identifice poti sa mergi la sectia de politie, daca vezi ca se fofileaza incearca sa scapi cat mai repede de ei ca inseamna ca nu sunt politisti adevarati.

| Loryoficial a răspuns:

Mda...se mai intampla, de aceea multi cand vad un politist ii le frica si numai pot! si de asta nu intreaba politistul sa se legitimeze!
eu ma dadeam cu bicicleta si ma oprit un "politzai din ala destept" si m-a intrebat cum ma cheama si data nasteri![ ziua, luna, anul]
apoi mau lasat in pace si am primit o avertizarebig grin
data ce vine sa ii ei tu la socoteala nu ei pe tine!
A. C. B =All Cops are Busters! bey!

| radugeorge25 a răspuns:

Pai nu prea iai''ajutat'' spunandule numele si data nasterii, dar daca se mai intampla data viitoare roaga-i se prezinte o legitimatie care sa dovedeasca ca sunt politisti. si pe bune ''control de rutina''?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine ce ai facut. vor veni la tine acasa si te vor viola pentru ca acum stiu unde locuiesti