| anonim_4396 a întrebat:

Heiii. Pe scurt: ieri am scăpat pe jos o hârtie si au venit doi politisti la mine, mi-au luat numele,data nasterii,numele parintilor si adresa. Cand i-am intrebat de ce mi-au zis ca mai si întreb. S-au comportat josnic cu mine, nici nu m-au lasat sa imi spun opinia. Mi-au spus ca o sa vadă, citez : "mă-ta" când o sa afle. Nu am semnat nimic, nu am dat CNP. Deci asta este oarecum un avertisment nu? Nu mi-a facut proces verbal ci doar a scris in agendă.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legislatia generala privind normele de igiena nu este prevazuta o asemenea contraventie, privind aruncarea unor hartii/ambalaje pe strada, dar poate fi prevazuta in hotarari ale consiliilor locale.
Nu cred ca o sa-ti faca proces verbal de contraventie, asa ca n-o sa fii amendat.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ti-a scapat hartia din mana, neintentionat.Nu e ca si cum ai fi aruncat-o tu sau ceva.Ce nemernici sunt acesti politisti! Josnici!

| Gunoi a răspuns:

Nu are ce acuzații să îți aducă.dar nu trebuia să îi oferi nimic

Răspuns utilizator avertizat
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Nu au ce sa-ti faca pentru o hartie scapata, stai linistit/a. Asta este politia din Romania.Majoritatea politistilor, ocupa postul degeaba dandu-se mari si tari ca sunt politisti.Nu au voie sa vorbeasca cu oamenii asa mai ales ca ei se presupune ca trebuie sa ajute oamenii.In loc sa vada de drogati si restul infractorilor din oras, se iau de un biet om care scapa o hartie pe jos din greseala, JOSNIC! Astia nu au ce cauta in functia pe care o au. Eu in locul tau i-as da in judecata pentru cum ti-au vorbit, cum te-au abordat si pentru ce.

| Anonimuserr a răspuns (pentru LifeIsBeautiful12):

Sa nu generalizam, uiti ca datoritae politiei esti tu si familia ta pazit si est in siguranta. Altfel ce te-ai face? Ar fi anarhie pe strazi si in societate.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Am zis MAJORITATEA nu i-am bagat pe toti in aceeasi oala.winking Mai sunt si care isi fac treaba cum trebuie dar nu multi.

| ριтιq a răspuns:

Era o hartie de la fornetti. laughing mi.au spus ca m-au văzut ca mancam si ştiau ca sigur ca o sa o arunc. De fapt am scapat-o. Nu o sa fac asa ceva: ) vreau sa stiu doar daca e posibil sa primesc amenda prin poştă sau ceva de genu' tinand cont ca nu am semnat nimic

| Munteanu_Denis_1997 a răspuns:

Da-i in judecata pentru hartuire!

| Alex46537 a răspuns:

Nu-ti fa griji. Au cerut datele personale doar ca sa te sperie sa nu mai faci si alta data. Daca aveau un motiv serios te duceau la sectiehappy