| AlexDorinel a întrebat:

Azi cand s-a trezit tata a venit direct la mine in camera si m-a intrebat daca mi-am facut temele si i-am zis da(chiar le-am facut). Dupa asta a plecat din camera si a zis ca sunt ciudat uneori...Nu inteleg... aaaaa apropo ma jucam cand a venit el in camera.

Ce sa fac? Ce sa nu fac?

Multi o sa ziceti ca sunt prea speriat si ca nu sunt obisnuit cu cearta/bataia.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi da, ești "ciudat"... Fiindcă ai acordat prioritate temelor, abia apoi jocului pe calculator. Când alți copii, fac exact invers. Sau nu le fac deloc.
Poate i s-a părut ciudat că le-ai terminat prea repede și te-ai apucat de alte lucruri.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai fi așa speriat.
Probabil a vrut doar să verifice că îți faci temele.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Si tata spune despre mine ca sunt ciudat pentru ca nu prea comunic cu el dar na tata isi face griji.

| ACTH a răspuns:

Asculta-l.

| sunmetal11 a răspuns:

Pai stie el ce stie, daca te uiti bine ce ai scris in paranteza ''le am'', intre cele 2 ar trebui sa se afle o cratima...
le-am, adica...
''le am'', asa cum ai scris tu, intr-o propozitie ar suna cam asa: de unde ai parfumurile? LE AM de la o colega.
nu stiu cati ani ai, dar pune mana pe carte si lasa vrajeala...
hai, succes la scoala!

Răspuns utilizator avertizat
| Sherlocked94 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Înseamnă că ai o problemă cu lenea. Că și aici „mi era" tot are ceva lipsă. Ori „îmi era", ori „mi-era".