| anonim_4396 a întrebat:

Azi-noapte am visat că eram cu fostul prieten la mine acasă şi ne sărutam. Ce poate însemna asta? Menţionez că eu nici nu m-am gândit la aşa ceva înainte să mă culc. Îmi cer scuze dacă întrebarea pare stupidă dar cu câteva zile înainte de a ne despărţi am avut un vis într-o noapte care oarecum m-a avertizat ce urma.Nu l-am luat în seamă şi acum regret asta, de aceea am ajuns să iau în serios orice vis pe care-l am.Deci,ce poate însemna visul ăsta? Se poate adeveri într-o bună zi? Vă rog, fără răspunsuri date la mişto.

Răspuns Câştigător
| Cidul a răspuns:

In general visele prevestesc ceva sau reflecta ceva ce sta ascuns in mintea fiecaruia. Subconstientul lucreaza pe cont propriu,mai ales pe timpul somnului. Unele persoane care au abilitati extrasenzoriale fara sa stie, primesc in timpul somnului informatii de la subconstient, despre ceea ce va fi sau despre ce a fost.
Daca stam sa ne gandim bine omul foloseste un procent infim din creier, sub 10% daca nu ma insel si, in definitiv toata situatia asta cu somnul si visele ne depaseste. Nici un om de stiinta sau medic nu a putut explica 100% ce este somnul si ce se intampla cu organismul uman in timpul somnului.
Asadar da, visul tau denota faptul ca subconstientul tau inca se mai ocupa de fostul tau prieten si e posibil sa se adevereasca ce ai visat happy
Toate cele bune!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune dicționarul de vise, www.elystar.ro
Pa, pa.

| Unbearable a răspuns:

Nu se poate,, adeveri". Eu, sincer, nu cred in destin sau asa ceva. Poate doar coincidente, dar daca tu vrei ceva de la el, mai tii la el, nu ti-ai luat inca gandul de la el... nu stiu, puteti discuta, sa reluati fiecare bucata in parte, de ce, de ne-ce, pentru ce, ce se intampla, ce s-a intamplat, pur si simplu sa va puneti niste intrebari. Un simplu vis nu inseamna nimic, nu mai fii atat de credula, nu-ti va ajuta in viata!