| Chocolattex3 a întrebat:

Azi prietenul meu si-a serbat ziua dar eu nu am fost si i-am zis ca vin de saptamana trecuta si i-am spus si ieri ca vin.Nu l-am sunat sa-i spun ca nu vin deoarece nu mai am numarul lui.Ma simt foarte prost.Acum este pe mes dar nu stiu cum sa imi cer scuze.nu stiu ce sa fac. Ma simt foarte prost

Răspuns Câştigător
| Amorezatul a răspuns:

Salutari! Naspa moment, am vrut sa iti scriu sa iti fie invatatura de minte dar m-am ganndit ca nu o sa te ajute prea mult! In primul rand, ar trebui sa te simti prost ca a fost o nesimtire asta, si nici macar nu zici de ce nu ai fost, nu anunti! In al doilea rand, daca nu vrei sa fi prieten cu el, spune-i nu iti bate joc de el, pentru ca din gesturile pe care le faci, rezulta ca nu iti pasa de el! Trei: Daca in adancul sufletului tau ti la el, spune-i de ce nu ai venit si este neaparat necesar sa ii spui motivele si cat de rau iti pare!

Este posibil ca el sa tina la tine iar tu sa ii fi stricat o zi importanta pentru el! Tu ce ai face in locul lui, cum te-ai fi simtit? Cere-ti scuze, si nu mai face asta nicioda! Prietenii trebuie sa se respecte, sa se sustina, sa aiba incredere unii in alti. Revaseaza-te cumva si ai grija pe viitor, astfel de lucruri te pot costa scum! Salutari, si astept sa imi spui ce ai facut!