| anonim_4396 a întrebat:

Baaa; x
am un pierce in limba de vineri
si acum este luni
si imi e super umflat...
credeti ca e posibila vreo` infectie?
cel mai bun raspuns funda
celalalte vot :X
si ceva sfaturi sa mie se desumfle

6 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

E normal. O sa steie asa cam o saptamana si cateva zile, daca nu se dezumfla pana atunci, ai probleme.
P.S: pune multa gheata!

| aliceinchains a răspuns:

Bună. Am și eu destui prieteni care au pierce-uri și știu ceva despre asta. O să rămână umflat câteva zile, apoi îți trece. Nu știu cum îl suporți...
și o prietena de-a mea are, in primele zile nu a putut sa vorbeasca...

| vis a răspuns:

O saptamana o ai asa, in caz ca nu se dezumfla te-ai infectat

| firstb a răspuns:

De obicei cam asa reactioneaza orice parte a corpului cand se pun pierce-uri... in prima faza incearca sa bei multe ceaiuri... daca in doua zile nu trece inseamna ca ai o mica infectie.

| sqrt a răspuns:

Vindecarea ranii poate dura pana la doua saptamani, iar in tot acest timp trebuie sa ai grija ce mananci pentru a nu genera vreo infectie. Un alt lucru neplacut este acela ca de multe ori atunci cand ai un piercing in limba, masticatia se realizeaza cu dificultate.

| Bluef4 a răspuns:

E normal sa se umfle, iti va trece treptat... cam doua saptamanihappy pana atunci ai grija ce mananci:d