| Gina04 a întrebat:

Bai copii spunet-mi si mie cum sa-mi fac parintii sa aiba incredere in mine ca sa-mi cumpar chitara? chestia e cum sa-mi conving parintii sa-mi cumpere chitara.(nu-i neaparat sa fie banii lor. Pot sa o cumpar din banii mei)Da cum sa fac sa ma lase sa o cumpar?laughingpentru solutii scrieti-mi la id-ul crisa_ana_hana@yahoo.com plizzzzzzzz

3 răspunsuri:
| sceptic a răspuns:

Si eu ma rog de mama sa-mi cumpere o chitara si face "nu ca tu te plictisesti repede de jucarii" frustrated.

| rekii a răspuns:

Te invat eu: asa am facut si eu.
tu trebuie sa inveti macar doua acorduri (unele foarte usoare cum ar fi : mi minor sau la minor 7 ) din astea doua acorduri iti va esii cea mai smechera melodie crede-ma. dupa imprumuta o schitara de la un coleg. si du-te acasa la parinti tai si arata-le ce stii. sigur va functiona cand va vedea ca ei initiativa, va stii ce iti doresti de craciun sau de ziua tawinking sper ca team fost de ajutor : funda pls

| Alee_9909 a răspuns:

Eu am vrut pian laughing. acum doi ani ma tot rugam de mama si ea zicea ca vezi doamne e ceva de moment.asa ca m-a dus la o profa de pian si i-am dovedit ca nu e asa. fac pian de un an si ma descurc destul de bine... aaa si am un kawai cl 25 E super; acum vreau sa incerc si la chitara; incearca sa canti sau sa incerci la chitara cuiva daca stii pe cineva care sa aiba si sa ii arati mamei/tatalui ca 'merge treaba ' happy