| Choasmakerangel a întrebat:

Bai...de la o vreme n-am pic de vlaga-n mine, am o stare de tot rahatu, treaba asta mi se trage de la faptul ca am ramas repetent a 2-a oara,mda...din cauza mea(e si logic)cel mai rau imi pare de colectivul pe care l-am pierdut,erau persoane la fel ca mine, cu acelasi gust muzical, era nostress ma intelegeam superbine cu toti.Acum nu pot sa-mi imaginez cat de idiot si nenorocit am fost ca n-am invatat atunci cand trebuia.din vara stau numai cu gandul ca"ce bine ar fi fost daca invatam"well, acum nu mai stiu ce dracu sa fac sa ma simt mai bine.la scoala nu mai ma duc ca nu mai are rost si plus ca am o teama enorma sa cunosc persoane noi. #sa-mibagp@la-nviatamea

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai nu te duce ca mai ai un pic si nu te mai primeste deloc si o sa faci seralul peste cativa ani.
La scoala nu mergi pentru anturaj si sa iti faci prieteni ca de asta nu treci clasa la scoala din cate stiu mergi sa inveti, sa te acomodezi in societate, sa inveti lucruri noi si sa obti o diploma cu care mergi mai departe la facultate sau munca etc

| Choasmakerangel explică (pentru Freya1):

Pai tocmai ce ai spus tu mai jos, tocmai asta nu te invata

| Freya1 a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Nu ai inteles.
La scoala mergi sa inveti matematica, romana, engleza bla bla nu cum sa iti faci prieteni cu care sa chiulesti...Nu mergi la scoala sa iti faci prieteni noi doar ci sa treci clasa sa ai studi.

| KJF a răspuns:

Ar trebui da iti schimbi atitudinea cu privire la viata ta, nu esti nici primul nici ultimul care a patit asa ceva in plus in viata va trebui sa cunosti persoane noi si carei diferenţa daca acum sau mai tirziu. Si poate te vei imprieteni si cu colegii noi nu ai de unde sti si pe viitor dacă nu vreai sa patesti asa ceva sa te gindesti si la viitorul tau iar la moment du-te la scoala si invata nu iti fa de cap.