| 200000000 a întrebat:

Băi frate, îo nu înțeleg o chestie, îi dai cerere de urmărire unei fete, ți-o acceptă și fetele nu dau follow back, adică înapoi, follow bine hai ca înțeleg ca nu dai dar să dau un exemplu. Hai nu îi trimit mesaj din prima să vorbeșc cu ea să pară ca sunt disperat sau ceva de genu sau anume cu ea, aștepți și tu ca băiat ca na mai riscăm și noi să treacă prima săptămână să zicem, dar îi trimiți a 3 a zi mesaj, de exemplu dar nu știi ce să îi zici ca rămâi blocat, dar din câte ar trebui să fie dacă tu ca fată ai acceptat cererea de urmărire unui băiat ca el ți-a trimis cerere, nu cumva trebuie să și accepți (cererea de invitație mesaj) ca practic asta intră la pachet cu cererea de urmărire pe care tu ai acceptat-o? Corect nu ești obligată să răspunzi dar odată ce ți-ai asumat și ai acceptat atunci la ce ai mai acceptat cererea tu ca fată să ai urmăritori mulți? De exemplu 6k 10k 11k 15k pentru ce, ca nu înțeleg? Să fii miss Instagram? Ca nu înțeleg, hai ca înțeleg chestia cu mulți dubioși și libidinosi cum spuneți voi sau ca strângeți mesaje șir indian cum este mai nou la voi fetelor, dar nu e bine dacă tu ca fată, femeie refuzi un băiat, bărbat sa nu crezi ca nu ți se va reproșa același lucru și ție dacă îți va plăcea de un băiat sau bărbat într-o zi. Să știi ca karma există, cum tu ai refuzat pe alții și el te va refuza pe tine, băiatul, bărbatul de care îți placea, corect?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

,,dacă tu ca fată femeie refuzi un băiat bărbat sa nu crezi ca nu ți se va reproșa același lucru și ție dacă îți va plăcea de un băiat sau bărbat într-o zii să ști ca karma există cum tu ai refuzat pe alți și el te va refuza pe tine de băiatul bărbatul de care îți placea corect''
Poftim? Adica ar trebui sa acceptam pe orice pentru a nu fi refuzate in viitor? De unde ai venit si cu gandirea asta? Fiecare om are tot dreptul din lume sa te refuze, nu exista vreo consecinta pentru asta. Karma sa precizezi daca faci rau sau mai stiu eu ce, nu pentru ca cineva nu te doreste in viata lui.

| 200000000 explică (pentru Miruna333):

Nu era nimic obligatorie doar ca multe din ziua de azi căutați stabilitate și siguranță ca să vă gândiți ca mulți dintre noi nu ne naștem milionari și mai gândiți-vă cu la voi și mai uitați-vă și la voi ca să mă înțelegi eu am vrut să dau de înțeles chestia aceia pe care multe dintre voi nu o înțelegeți sau nu vreți deloc odată ce ai acceptat cererea de prietenie vine la pachet cu tot cu invitație mesaj ce nu înțelegeți OK

| Miruna333 a răspuns (pentru 200000000):

Cine ar fi prost sa nu caute siguranta si stabilitate? Nu, hai sa cautam nesiguranta si pe cineva imprevizibil, de ce nu.
Cererea de prietenie este strict o cerere de prietenie, nu vine la pachet cu nicio invitatie de mesaj, pe insta dai follow sa urmaresti acea persoana, atat. E optional sa dai mesaj, si chiar daca dai, acea persoana nu are vreo obligatie, pentru ca ti-a acceptat cererea de follow, sa iti si raspunda la mesaj. Oare de ce ar face asta? Daca ii dau 500 follow, sa le raspunda si sa vorbeasca la toti? Tu ai cerut ceva, ti s-a acceptat, si vrei si mai mult, astea sunt pretentii. Persoana doar ti-a acceptat cererea ta de a o urmari pe ea, nu inseamna ca e interesata de tine.

16 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Asta e schema, nu e vorba ca iti da follow ca vrea sa vorbeasca cu tine, dupa ce primeste follow inapoi trece frumos pe la toate profilele si da unfollow la toata lumea, vrea sa aiba urmaritori in profil nu sa comunice.

| 200000000 explică (pentru MarianWLF):

Asta se numește orgoliu să ști înțeleg ca nu îl cunoști ca nu te cunoaște dar zi tu mie te rog frumos zi-mi cine trebuie să facă primul pas să stăm așa să ne gândim te rog chiar te rog mult de tot

| MarianWLF a răspuns (pentru 200000000):

Fetele fac asta instinctiv, mai ales pe online, o fata mereu va avea dm-ul plin de mesaje de la baieti care incearca sa se bage in seama, sunt de parere ca esti tu prea pornit pe subiect, pare ca te afecteaza emotional si chiar te raneste prin faptul ca nu iti raspunde o straina pana la urma, cat de frumoasa ar fi, cat de mult iti doresti sa vorbesti cu ea e o straina, si tu pentru ea la fel, poate vorbeste cu cineva in momentul de fata si nu are chef de nimeni, poate nu doreste sa vorbeasca deloc, asta a devenit o mare problema in ziua de azi, cele mai autentice relatii care au impact real ti le crezi fizic, fata in fata, nu pe online. Lasa insta si toate prostiile astea daca vrei sa creezi o conexiune reala.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar de ce sa-ti dea fallow back?
care-i spilul? Ce obligatie are fata aia sa te urmareasca pe tine?
Mai trezeste-te la realitate, baiete, ca nu suntem la piata sa dam ceva la schimb, nefiind obligat nimenis ate urmareasca daca nu place ce postezi.
M-ati innebunit cu urmaririle astea penibile, de parca va da cineva o placinta, cand in realitate este pierdere inutila de vreme. Va mai faceti si sange rau, va frustrati ca nu va urmareste nimeni, dar adevaratii vinovati tot voi sunteti, fiindca nu postati nimic inteligent sau atractiv, care sa va ademeneasca privitorii.

| 200000000 explică (pentru Violleta2022):

Tot ce am înțeles de la tine este ca nu ești o femeie independentă și ca cauți ceva anume ceea ce nu vei găsi niciodată hai să și îți spun eu de ce pentru ca tu ai un orgoliu foarte mare din punct de vedere și eu ca băiat risc foarte multe cum și voi riscați ceea ce nu prea faceți când îl vedeți nu știți cum să vă faceți văzute și cum să îl prindeți pe acel băiat cu stabilitate și siguranță ca să nu îl prindă altă VACĂ corect eu am mai spus mai sus dacă ai citit într-adevăr nimeni nu est obligat să dea follow înapoi e bine ce zici ceea ce am spus-o chiar eu ooffff doar ca eu mă refeream la altceva mă refeream odată ce ai acceptat cererea de la un băiat să te urmărească instant intră și la pachet acceptarea de invitație mesaje ca tu ca fată ți ai riscat și ți ai asumat atunci pentru ce ai mai acceptat corect

| Violleta2022 a răspuns (pentru 200000000):

Total eronat ce ai scris si gandit, fiindca esti tare micut de varsta si nu ai experinta de viata.
Urmaririle alea dupa care tu plangi NU au nici o valoare in viata reala, fiind doar un mod de a atrage atentia altora ca tine dar nu arata nici o secunda ca ai fi inteligent sau capabil de ceva realizari in viata.
Mai bine pune mana pe carte, invata, deschide-ti minta si asimileaza cunostinte, fa-ti o cariera si profesie din ceva "important" si atunci oamenii te vor urma in iata reala si te vor admira.

| 200000000 explică (pentru Violleta2022):

Copia n-are valoare frumusețea nimic nu prea m-ai ajutat și mic nu nu sunt

| Violleta2022 a răspuns (pentru 200000000):

Nu am cum sa te ajuta ca nu-ti pot da eu inteligenta si educatie, eu doar iti explica ce este logic si natural.
Trebuie mai multa educatie, ca sa intelegi ca aceste urmariri nu au nici o valoare sau scop in viata si frustrarile tale interioare cu ce se intampla online sunt inutile, fiindca nu te pot ajuta in viata reala.

| 200000000 explică (pentru Violleta2022):

Tu tot nu ai ce comenta ca m-ai plictisit tocilaro

| Violleta2022 a răspuns (pentru 200000000):

Sunt femeie in toata firea, nu copilas, doar incerc sa te educ si sa te fac sa intelegi ca in viata acesti urmaritori si viata ireala din online, este inutila.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă în felul ăsta le scrii și lor probabil nu înțeleg nimic, ce sa mai răspundă?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca persoana careia i-ai dedicat textul se afla aici.La Facebook era de inteles ca deveniti prieteni, insa la Instagram exista optiunea de follow si trebuie sa accepti ca nu vei primi la randul tau follow inapoi deoarece poate acea persoana nu este interesata de profilul tau, de exemplu? Asta e, ii dau unfollow cand vezi ca nu te baga in seama si mergi mai departe.E tristut ce se intampla, insa generatiile actuale de adolescenti ar trebui sa stie ca Instagram nu este pentru agatat si dating, pentru socializare etc. asa cum era Facebook pe vremuri, ci este pentru influencereala, adica consumerism, promovare de produse etc.

| 200000000 explică (pentru dullcat):

Deci cum ar fi toate vagaboantele ca știam de mult treaba asta dracu chestia asta ca odată ce ai ajuns la 6 10k de urmăritori instant ești plătit de către Instagram la fiecare postare gen poza sau clip te plătește dar depinde și de vizualizări și like ca dacă e să ai tu 20 30 de ador uri fi sigur ca nu iei 100 de milioane adică 2000 de euro dracu și pe lângă colaborări DM etc și promovare de produse care în ziua de azi este o provocare și o schimbare în fiecare zii ca n-a vagaboanta nu vrea să muncească să se trezească la 6 dimineața n-a îi e și ei greu să se trezească la ora aia îți dai seama cu figuri de milioane și o simplă gaură și aia folosită dacă mai găsești în ziua de azi ""virgine"" ca tot ce azi numai gropi ști vorba aia iarba mare tunde peluza pe urma gaura? ai înțeles și de cat sa plătesc ca nu plătesc tinder dau un exemplu și iese pereche cum ies ca la poker ai făcut regală sau kinta de exemplu da ea pentru ce și a mai făcut cont pe tinder dacă nu vorbește să înțeleg ca ea caută mai mult publicitate și promovare ca să aive urmăritori mai mulți ca nu am înțeles nimeni nu îți dă nimic alo trăiești în România nu Dubai sau tenerife dau exemplu mai mult se fură de cat se face ca n-a asta este tradiția noastră sti ce zic nimeni nu este ușă de biserică fie ca e român sau tigan corect înainte să judecăm

| dullcat a răspuns (pentru 200000000):

Nu te supara, dar din modul in care vorbesti nici nu prea meriti atentia pe care o doresti.Incearca sa mai renunti la vibeul misogin si, cel mai important, incearca sa scrii corect, in propozitii, cu semne de punctuatie, altfel chiar nu vei impresiona pe nimeni.Si vezi ca suntem in 2024, virginitatea nu are nicio treaba cu valoarea unei fete.Tot timpul se blameaza fetele, de parca sexul nu se face in doi.laughing) Bafta.