| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Mie imi place de un baiat mai mare decat mine cu un an.Problema este ca pana pe 1 martie vorbea cu mine mereu pe mess ( imi dadea melodii romantice si altele ) iar la scoala se baga in seama mai mereu.Pe data de 1 martie am observat cand a vrut sa-mi dea martisorul ( se vedea ca il avea in buzunarul din spate de la pantaloni ) parea destul de emotionat, deoarece cum m-a vazut pe hol s-a intors si s-a dus spe clasa repede, apoi a venit si mi l-a dat. Parea destul de emotionat.Clipea mereu, se uita uneori la mine si dupa putin in alta parte si tot asa.Dupa aceasta zi nu a mai vorbit cu mine la scoala sau pe mess la fel. Vorbea doar cand il bagam eu in seama si nu stiu ce sa fac. Partea este ca el mereu imi fura priviri la scoala, mereu. Faza este ca eu cred ca place pe alta fata, deoarece i-a dat un trandafir de 1 martie si altul de 8 martie.De asemenea merge des la ea la scoala ( scoala generala) sa" vorbeasca cu fostii profesori" sau mai de graba cu ea.Eu din cate stiu ea nu-l vede mai mult decat un prieten si nu-si doreste ceva mai mult decat prieteni.Nu stiu ce sa fac.Nu ii pot spune ca il plac.Nu mai pot spune asta.Le-am spus unor baieti si am avut mult de suferit dupa.Va rog sa ma ajutati.multumesc anticipat.Dau funda!:*:*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca place alta fata, asta e, dar si pentru tine simte ceva daca ti a dat martisor, eu zic sa ai un pic de rabdare in privinta asta pentru ca tot al tau va fi si ar fi bine daca i-ai putea impartasi sentimentele tale

| AleXisAleXis a răspuns:

Poate el te considera o simpla prietena si atat. Poate nici nu s`a gandit la o eventuala relatie cu tine. Ma gandesc ei eu, daca te`ar fi placut mai mult decat pe o simpla prietena nu ti-ar fi dat o floare? Poate o place pe acea fata. Ca sa nu te mai stresezi atata vorbeste cu el. Ca sa nu`i spui direct ca il placi. Intreaba`l daca ii place de cineva anume. Asa ar fi cel mai bine scapi de orice grija :*

| SupradozaDeViise a răspuns:

Pai e o situatie foarte ciudata, dar incearca sa vorbesti sa il intrebi de ce nu mai vorbeste cu tine de ce nu te mai baga in seama. Daca s-a indragostit de alta fata asta e nu ai ce face, incearca sa treci peste si sa iti gasesti pe altcineva care te merita cu adevarat. Sper ca te-am ajutat! Bafta! Funda? :3

| Katy1998 a răspuns:

Pai parerea mea este sa fii sincera cu el si sa-i spui verde-n fata ca il placi si daca este ceva intre el si aceea fata. Sper ca te-am ajutat! :*

| RoxanaLucaGSH a răspuns:

Nu ai cum sa spui unui baiat ce simti e normal sa suferi lor nu le pasa si chiar daca pare ca le pasa cateodata, nu e deloc asa eu cred, scuze ca-ti spun, ca pe 1 martie fata aceea i-a acceptat avansurile si ca e mult mai atras de ea si ca ar face orice sa fie cu ea, iar tu nu poti decat sa accepti la fel ca toate, noi suntem proastele, suferim, plangem si pe ei nu-i intereseaza practic eu zic ca oricat l-ai placea nu merita niciun baiat nu merita in special unul ca el, mai bine nu l-ai mai baga in seama si ai accepta de la el si daca nu face nimic inseamna ce reactiile lui au fost false doar ca sa te pacaleasa te pup

| Andutza98 a răspuns:

Pai, un sfat: ai spus ca le-ai zis altor baieti ca il placi, asta nu avea cum sa iasa bine, chiar daca ar fi auzit de la ei poate nu ar fi crezut...Ideea e ca cel mai simplu e sa ii spui lui, direct, sau daca nu vrei sa faci asta incearca sa intrii in vorba cu el, sa va gasiti ceva in comun, ca sa puteti vorbi mereu, te poti da drept amica lui si sa il intrebi daca ii place de cineva. Ideea: oricum trebuie sa ii spui ca il placi, daca el nu te baga in seama... ori asta ori te apropii de el ca amica si vezi ce iasa. Succes!winking