| rafy07 a întrebat:

Salutare tuturor,

De cateva luni cunosc o tipa recent divortata si cu copil (ea a depus divortul si nu sufera). Am ajutat-o ff mult si i-am fost alaturi si de curand am asociat-o si cu mine in afacere. Stie ca-i plac copilul f mult si apreciaza asta. Chiar si opilul ei ma place si de fiecare data cand iesim in oras ma tine de mana baiatul ei.O plac fff mult si pe ea si cred ca si ea ma place. In permanenta rade la tot ce-i zic si radiaza de fiecare data cand ne intalnim. Ne si alintam happy Pe zi ce trece ne intelegem tot mai bine. Eu am 30 de ani si ea 34. Are incredere f mare in mine. Mi-a dat masina, cardul sa-i fac retrageri, copilul sa il duc la joaca si multe altele. Imi zice mereu ca sunt simpatic ca o fac sa rada si ca are incredere in mine. Chiar si in urma cu cateva zile trebuia sa mearga pana la politie si sa declare ceva furat si m-a rugat daca pot merge cu ea. As vrea sa va intreb daca as avea sanse sa fim impreuna sau ea ma vede doar un simplu prieten? Toti cand ne vad cred ca suntem intr-o relatie la cum ne comportam (parca suntem adolescenti si copilarosi unul cu celalalt)Daca ma place, cum sa procedez sa fac primul pas pentru ca e pentru prima data cand ma confrunt cu asta si nu am curajhappyMi-e teama sa fac pasul asta ca sa nu ma refuze si sa stric tot si tocmai din acest motiv apelez la ajutorul vostru. Daca nu m-ar fi placut mi-ar fi pus o bariera? Mai nou iesim aproape zilnic in oras ...chiar ea mi-a zis daca vreau sa ies cu ea si baietelul in mall sa mancam.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cand ai un copil nu iesi tot timpul cu un prieten. Mai mult decat atat, femeia singura cu copil se simte in cele mai multe cazuri vulnerabila. Cred ca te considera mai mult. Ofera-i un buchet de flori si o bijuterie care sa transmita ceva si spune-i ca ai inceput sa ai sentimente mai puternice pentru ea. Este destul de putin probabil ca te va refuza iar la varsta voastra nu renunti la o prietenie pentru ca unul din parteneri vrea ceva mai mult.

| Felys a răspuns:

Crezi ca si-ar fi pierdut timpul cu tine daca nu ai fi interesat-o,probabil asteapta sa faci tu primul pas pentru ca ea are un copil si nu indrazneste, i-ati inima in dinti si spune-i deschis ce gandesti tu, nu are rost sa mocnesti de unul singur si sa te temi ca vei fi refuzat, nici nu cred ca te va refuza, succes

| grab a răspuns:

Eu cred ca te-ar putea usor accepta ca si partener. Sarbatorile astea ar putea fi un bun prilej sa va apropiati, stati serile impreuna pana tarziu, fa si tu acolo o atmosfera romantica, da-te la ea si sigur face si ea un pas daca ii oferi confortul necesar si ii declari ca iti e foarte draga si vrei mai mult de la ei si tu sa ii oferi mai mult. succes! important e sa iti placa de ea.

| e1xtz a răspuns:

Frate..ai pus intrebarea asta identic si acum o luna.Ce vrei mai mult de atat, sa zica hai in pat.Este evident ca va placeti, dar fii barbat, poate si ea gandeste la fel ca tine.Si daca te refuza, macar stii o treaba, alba sau neagra...nu as fi stat atatea luni intrebandu-ma ca poate da ca poate nu.