| Goddessss a întrebat:

Băieți.
am o mare problema.
am întâlnit recent un băiat, mi se pare frumos, drăguț de treabă, dar încă nu am reușit sa vb cu el. as vrea sa i scriu dar am o imensa stare de rușine si știu ca nu cred ca o sa o fac prea repede sa i scriu.
voi ce credeți? sa încerc sa ma fac de râs? happy
care e opinia voastră sincera despre fetele care abordează primele? pare ceva ciudat sau nu?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nul cauti vei regreta. Ala sigur e un tip destept care nu sta sa se planga dupa femei, cine e interesata se baga in seama.

| Adry05 a răspuns:

Nu e nimic ciudat lol, unii chiar apreciază asta. răspunde-i la un story cu ceva despre care poți lega o conversație, așa nu-și va da seama în prima instanță dacă i-ai scris că ești interesată de el sau că te interesează subiectu

| RAY a răspuns:

Din contra orice baiat aprecieaza asta, vremurile s-au schimbat e timpul si voi sa trimiteti nu doar sa astepti nu de aia dar daca e frumos si altele o sa il vrea,il poti pierde,dar nu un buna,ce faci? creezi o propozitie cu ceva ce tine de el,ce parere ai de barcelona? imi poti recomanda un telefon, chesti de astea, oameni vor sa vb despre pasiunile lor, la noi sportul, tehnologia, auto sunt cam principalele subiecte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Era în 1953. Caleulează câți sunt anii de atunci până acum. Colegele mele, clasa 1-a aveau un cântecel.
Astîzi moda s-a schimbat,
Merge fata la băiat.
Așa că acum, de ce ar fi altfel?
dar am o imensa stare de rușine
Această stare este de fapt de timiditate. Îți este frică de ceea ce va urma.
Dacă nu faci nimic, nu se întâmplă nimic.
Din start, nu trebuie să spui multe lucrruri.
Este doar important să începi o comunicare.
Așa că scrie câteva cuvinte, ce mai faci, etc.
Și vezi ce se întâmplă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fete.

Dar de ce sa te faci de ras, daca zici ca este de treaba? Daca vrei sa ii scrii, scrie-i, nu este nicio problema. Chiar imi pare mai ok asa :3

| Celcestietot a răspuns:

Mie nu mi se pare nimic ciudat, altora da, dar nu trebuie sa iti pese de parerea lor cu radacini in cretacic, merita incercat.

| Sofer a răspuns:

Scriei mesaj fără rușine.

| Nemessys a răspuns:

Cu toata sinceritatea mea ti-o zic ca am o parere mega proasta despre genul de fete care gandesc exact ca tine. Deci clar prefer opusul. Suna cam dur dar aia e. adevarul trebuie spus ca nu e nici prima si nici ultima data cand pui intrebari de genu'

| zilog a răspuns:

Viață este scurtă! bucurăte de ea pentru că așa in câteva zile o să te trezești că nu se mai uită nimeni la tine si caută fete cu 30 ani mai tinere de cât tine
si atunci o să umbli după operații estetice alifii si bani dati la medici sa pari si tu de 18 ani

Si o să te intrebi cum că ieri stăteam de vorbă cu bunicii mă urcam in pom-ul ășta mâncam caise
săream gardul la vecinul asta si mâncam rosii si castraveti din solarul lui
si aici mă urcam in pomul acesta si mâncam corcoduse
cu copii care stăteau aici si aici si aici mergeam să inotăm în râu șî la ștrand
acum au ei copii de vârsta mea
nu ințeleg!
nu este corect!
nu este drept
SI TOATĂ LUMEA MI-A SPUS SĂ NU MĂ IUBESC CU VRE-UN BAIAT PÂNĂ LA 30 ANI IAR ACUM CUM AM TRECUT DE 30 CU O ZI TOȚI ÎNCEP SĂ ÎMI SPUNĂ CĂ NU SUNT DE CÂT INCĂ O EXPIRATĂ cu pielea lăsată pe care nu o să mai mă ia nimeni de soție
și să imi fie rușine că mai alerg după băieți dacă am trecut de 30 ani acum să incep să mă pregătesc pentru cele veșnice.

Așa este viața asta!

Recomandarea mea este să mă găsești pe cineva care este dispus sa te iubescă sincer și să ai ce să inveți de la el, o persoană demnă de urmat ca și moralitate demnitate corectitudine modestie bun-simț cinste noblețe onoare
un om deosebit
un om cult, un om care să te ridice si pe tine prin faptul că el te va ajuta să te dezvolți din multe puncte de vedere cultural, artistic, intelectual, legislativ, profesional
un om care vezi că te impinge de la spate să nu te oprești ci să continui să inveți continu si să acumulezi infromații cunoștințe și abilităti pentru a excela

un om care poate avea o viziune și un plan frumos pentru viața voastră impreună

Nu te lua după toate fandositele sclifositele îngânfatele care alergă după tot ce lucește din arab în bar și din bar în arab ca alea o să sfârșească pe centruă după ce nu o să le mai aducă profit celor care acum bagă băutură prin cârciumi de lux in ele si haine care le ajută să prezinte mai mult goliciunea și rușinea de cât ceea ce reprezintă ele ca și om
ca și idivid nobil depsebit de o păpușa de plastic ci un om care are cunoștințe si valori, care nu este doar un animal social ci un OM care participă în mod real care este implicat in lucruri care conteaza pentru cetatea respectivă

Incercă să mergi pe drumul fără compromisuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca niciun baiat in veci nu se va supara sa primeasca un mesaj laughing Noi nu avem inbox-urile pline ca voi si chiar raspundem la mesaje... Daca ai noroc poate iesi mai mult decat bine.

| StefanFlorea a răspuns:

Are dreptate Nemessys.