| Ymela a întrebat:

Ce spuneti sau credeti de fetele care dau ele primele mesaje la un baiat/baieti pe care il place?

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O singura data am dat mesaj unui baiat pe care-l placeam (Bine, ne cunoscusem printr-un grup comun c-o zi inainte) si s-a transformat in cea mai lunga relatie. laughing Deci da, merita sa incerci dar de preferat ar fi sa faci cunostinta macar cu el intr-un grup. Asa, sa-i scrii deodata, daca e mai pretentios sunt sanse sa te priveasca ca fiind deja castigata si sa-si piarda interesu. Depinde si de tine cum abordezi problema

| Ymela explică (pentru Adry05):

Da...buna ideea; ne cunoastem fiind in aceeasi localitate, dar nu prea relationam, doar daca suntem intr0un grup sau jucam cevahappy

| OldSoul a răspuns:

Bravo lor.

Nu risti, nu castigi, asa si in acel cazwinking

| MihaiNicu23 a răspuns:

S-au cam schimbat timpurile, iar multe fete au mai mult gesturi si comportament de barbati, ce sa faci, Facebook-ul asta le-a ametit de cap, nu prea e normal ca o fata sa bage prima baiatul pe care il place in seama ar trebui sa fie fata de la inceput pana la capat.

| Ymela explică (pentru MihaiNicu23):

Dar daca fata il place pe baita, iar el nu stie, nici nu au multe imprejurimi sa se vada, fata sa zicem ii da unui baiat mesaj:buna! ce faci? "iar el raspunde si de acolo continua discutia, ce e rau in asta? consideri ca au comportament si gesturi de barbati?

| JackR a răspuns:

Ca au testiculele mai mari decat ale baiatului/baietilor!

| Ymela explică (pentru JackR):

Adica? ce vrei sa zicilaughing

| JackR a răspuns (pentru Ymela):

Orice fata/femeie stie, instinctiv, sa-i arata unui baiat/barbat ca il place. Daca respectivul este atat de tont incat sa nu faca primul pas, sau este complet idiot, sau este gay sau nu are organele despre care vorbeam mai sus (bineinteles, la modul figurat). De aici, afirmatia mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JackR):

Serios? Ce "testicule"ai când dai un amãrât de mesaj, ai testicule când o abordezi in real nu prin mesaje, astea sunt doar pentru ***izde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo lor.

| Ymela explică (pentru anonim_4396):

Esti fata sau baiat darkillusion?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ymela):

Fata

| Ymela explică (pentru anonim_4396):

Aha..ai dat vreodata mesaj prima unui baiat pe care il placi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ymela):

Nu))
N-a fost cazul.Dar nu e ca și cum aș avea vreo problema s-o fac.

| Ymela explică (pentru anonim_4396):

La fel si eu ..imi place cum gandestihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ymela):

Mda.Chiar aud asta rar.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? si mie imi place cum gandesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Mersi))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimfomane, nu le intereseaza decat sexul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de circumstante, daca fata cunoaste baiatul si se inteleg bine are incredere in el. Nu vad de ce nu, Tin minte acum 10-15 ani, cum baietii se bagau in seama cu fetele in real si dupã fetele mai pastrau legatura prin mesaje, ele facand toatã treaba prin telefon când eram eu incã mic de erau doar mesaje hi5, ym etc.
Acum cu facebookul/instagramul rar mai vezi asa ceva, fetele asteaptã sã faci tot. Si merge mult mai greu.

| FlowInCuvinte a răspuns:

Nimic. Nu conteaza cine da primul mesaj, astea sunt doar aberatii spuse de oameni fara cultura.