| alexxxya a întrebat:

Bona...am si eu o problema.sunt indragostita de un baiat... el acum are o relatie cu o alta fata... vorbim pe mess la telefon...ne-am intalnit de cateva ori si prietena lui a aflat... dar s`au impacat... el nu pare ca o iubeste...si k sta cu ea din alte motive... acum mie imi da "sperante"...si nu stiu ce sa fac... din cate am auzit el vrea sa fie cu mine si sa renunte la cealalta dar nu stiu...este confuz.nu stie ce sa faca...ne iubeste pe amandoua...si i-am spus sa rezolve problema adica uneia sa ii zica "pa" si cu alta sa ramana... il iubesc foarte mult si nu stiu ce sa fac...prietenii mi-au spus sa lupt pentru el daca il iubesc asa mult... voi ce ziceti? va rog ajutati`ma...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea...sunt in aceeashi situatzie...eu zic sa lupti pentru dragostea a pana la capat...gandeste-te...chiar daca ceilalti zic k o sa suferi k o sa te lase... o sa suferi daca el chiar nu te ubeshte... oricum vitsa e fcuta sa mai si suferim...nu e numai lapte si miere...asculta sfatul meu si lupta pana la capat... k adevarata dragoste apare doar odata in viata...id meu: c_alexandra1...intratzi si voi... da mai ales u allexya...cred ca avem ce sa discutam... te pooopik dolche...

27 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am sa-ti spiun doar un lucru: chiar daca va renunta la actuala pentru tine, in cateva luni va renunta la tine pentru alta. Daca te-ar iubi nu s-ar complace in situatia asta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Albastrel, ai dreptate daca a renuntat pur si simplu. Dar un barbat "confuz" care le iubeste pe amandoua, nu poate renunta la una pentru alta, etc, va mai face la fel. Asta cel putin e parerea mea.

| fluturas a răspuns:

Poi daca i-ar place de tine s-ar desparti de actuala lui prietena, daca chiar fii si el asa de indragostit de tine precum presupun ca esti tu de el s-ar desparti de ea fara probleme..., dar daca apoi este cu tine si se indragosteste de alta. te lasa si pe tine big grin, eu cred ca isi cam bate joc, mda merita sa lupti pentru el daca chiar il placi dar vezi cum stau lucrurile si incearca sa il uiti mai sunt baieti in lumea asta :*winking

| valy a răspuns:

Buna...sunt de acord cu brigaela... daca spune ca va iubeste pe amandoua...inseamna ca va considera pe amandoua jucariile lui...mai asteaptal un timp si vezi ce se va intampla...si cred ca la un moment dat...mai bine suferi acum...decat mai tarziu...cand te va lasa pe tine pentru alta...sau sa fie si cu tine si cu alta...si tot asa sa te tina suspendata...treaba ta...mult succes

| psiholoaga a răspuns:

Deagle, eu as zice sa pui doi de "i" la "scrii" si dupa sa comentezi. Ce zici?

| Antrax a răspuns:

Da se joaca cu fetele dupa cum mi-am dat seama nu merita zic eu.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu as zice sa mai inveti garmaticathinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Deci nota1thinkinglaughing

| St!L a răspuns:

Renunta la el...

| albastrel a răspuns:

Mda...brigaela imi cer scuze dar te contrazic! prietenul meu a renuntat la o relatie de 3 ani jum pentru mine...si suntem impreuna de 2 ani...Deci daca te iubeste cu adevarat va renunta la ea pentru tine! tu trebuie sa stai cumintica si sa astepti...cateva zile! nu mai mult! daca nu o lasa...cauta-ti altulwinking. sunt o groaza de baieti care meritawinking

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Buna... poate el tine la tine dar fata accea i ofera ce tu nu`i poti probabyl oferii(daca ay o vasta frageda)... ma refer la relatii sexualestraight face

| Abcfunny a răspuns:

Buna, imposibil sa iubesti 2 persoane. Daca tu vei fi cu el crezi nu iti va face la fel cum ii face iubitei lui, adica max o luna va fi frumos sa fi cu el, ca dupa intri la banuieli ...acum nu stiu fa ce iti spune inima eu doar atat iti spun LASA`L IN PACE iti spun din prop. experientawinking

| nuamnuvreau a răspuns:

Deagle, 3 greseli.

| Bloo2 a răspuns:

Asteapta momentu' potrivit.cand esti SIGURA ca el n-o iubeste pe respectiva.

| muffin94 a răspuns:

Mai bine uita-l nu e singurul baiat si cu siguranta vei cunoaste altii mult mai draguti si care nu e genu "stii te iubesc dar o iubesc si pe prietena mea" iesi in oras sa cunosti oameni noi si poate vei intalni pe cineva care cu adevarat merita dragostea ta

| StarDust a răspuns:

Hmm. da exact sunt de acord q brigaela. oricum tipul se joaca cu amandoua pe de o parte te "vrajeste" pe tine. pe partea cealalta ii spune iubitei lui ca o iubeste si mai stiu eu ce.si intalnitu asta de cateva ori ce inseamna? nu stiu.eu in locul tau as lasa totul balta. ai zis ca tii la el. dar daca face faze de genu' asta. aiurea nu merita. sunt atatia baieti draguti si free. dc sa te complici? fi desteapta :*

| idanna a răspuns:

Nu te baga intre cei doi...nu are rost ...trebuie sa fii sigura ca el nu o mai iubeste pe cealalta Nu te lua dupa aparente("el nu pare ca o iubeste..."), trebuie sa fii sigura de un lucru si-anume ca intre el si fosta nu mai este nimic altfel... tu vei avea de suferit pana la urma. asta vrei?

| girl16flo a răspuns:

Pai raspunsul meu il stii foarte bine.atunci cand iubesti o persoana parerea mea este ca nu mai trebuie sa stai pe ganduri nici macar o secunda.alegi pe cine iubesti fara nici o indoiala. el stie pe cine iubeste sau nu sau cel putin pe cine place.winking ade papapa:*:* besx

| supradoza_de _vyse a răspuns:

Buna sunt unele rautati, dar daca te iubeste cu adevarat o sa fie cu u, asa ca speranta moare ultima

| cery a răspuns:

Daca o lasa pe cealalta pentru tine inseamna ca te iubeste
oricum el cand are de gand sa va zica decizia luithinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa scrii in romana!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ psiholoaga: Ai dreptate! dar eu am gresit un cuvant si ea a scris in alta limba de cat romana toata intrebareahee hee!

Iti multumesc pentru ca mai corectat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deagle: m-ai corectat, se scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Furni!
Mda!
Dar ce e o mica greseala pe langa 30!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@deagle-''de cat'' se scrie legat, este adverb. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deagle: suntem subiectivi. greselile noastre sunt"mici", dar sunt greseli. nu uita!

| alexxxya explică:

Am reusit mahhlove struck