| Ascunsã a întrebat:

Bunã, vreau sfaturi fãrã sã se râdã sau ceva de mine, ok? ..Am 14 ani și în clasa mea toate fetele au avut sau au un iubit și se dau mari cum se 'mozolesc'. Mda.pãi problema e cã toți băieți care m-au întrebat,i-am refuzat. Adicã nu am avut nici un iubit pânã acum, iar problema e cã nu știu nici mãcar sã sãrut. Am nevoie du multe sfaturi: cum sã scap de fricã și rușine? cum sã sãrut. Știu cã sunâ penibil, dar.

Răspuns Câştigător
| ThePuffy a răspuns:

De ce sa-ti fie frica si rusine? Nu inteleg. si nu e neaparat un iubit la 14 ani. Eu am avut, si imi facea viata mai grea, adica scoala/invatat/el/familie. Fii mandra ca nu stai ca pestele ca sa te 'mozoleasca' cineva.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Parcă voiai să te sinucizi.

| AirănMeidăn a răspuns:

ti-am zis sa incerci cu heliu

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pe la 16-17 ani vei incepe sa scapi de rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai doar 14 ani, nu scrie nicăieri că trebuie să ai o relație la vârsta asta. dacă tu refuzi acum, e pentru simplul fapt că nu ești pregătită. și în legătură cu sărutul, nu te îngrijora, nimeni nu se naște învățat. bucură-te de copilărie, că de băieți o să ai timp.

| Bulicanu_Marina_1995 a răspuns:

Las sa se dea astea mari si sa se mozoleasca de pe acum, sa vezi unde o sa ajunga, tu daca inca nu te-ai sarutat, nu e o rusine, fiecare la timpul lor. cind intr-adevar o sa fii atrasa de un baiat si o sa ai si ocazia sa te saruti cu el, buzele o sa se ghideze singure impreuna cu ale lui, nu-i nimic complicat in treaba asta!
Doar stii ca astea care au relatii sexuale si iubiti de la 13-14 ani ajung sa fie numite tirfulite! happy
Fii mindra de tine!

| ClaudyuBtv a răspuns:

Si de unde esti?

| MironDenisa1234 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie frica sau rusine.Trebuie sa te menajezi singura daca vezi ca, colegele tale se dau mari ca au iubit etc. Simte-te mandra ca nu ai. O relatie la varsta ta ar ingreuna scoala..si toate. Toate la timpul lor. Si sa stii sa saruti nu trebuie invatat.vine de la sine. Sper ca te-am ajutat :*