| mulinobianco a întrebat:

3 zile in urma vorbeam cu prietenul meu pe skype, am vorbit doar"salut. ce faci?"si eu trebuia sa plec, cind m-am intors el mi-a spus ca e ocupat pe vreo ora dar dupa asta nu mia mai scris, a doua zi tot cam asa am vorbit, vreo 5 minute, a 3 zi eram inervata pe el am scris la status " miss u maxim" si el s-a suparat.eu i-am explicat ca maxim e un vechi prieten cu care nu am vorbit demult dar el nu mia mai raspuns. a iesit de pe net nici "noapte buna" nu mi-a spus.azi neam vazut la scoala. dar m-am facut ca nu=l vad. el a venit la mine si spune " de ce nici nu te saluti?" dar eu ii raspund " dar tu de ce nici numi spui "pa" cind te duci?". si el ma intreaba de ce sunt suparata. si i-am spus" hai lasa...pa" si m-am dus deoarece incepeam a plinge si nu vroiam ca el sa ma vada plingind.eram enervata. dar el nici nu a observat.acum seara ii scriu pe skype "esti ocupat?" dar el "putin" si eu "ok.sorry de deranj" apoi el imi scrie "gata" si eu " ce faci?" dar el " nimic. ce ai vrut sa-mi spui?" dar eu in acel moment nu eram la PC si nu i-am raspuns in data. el a crezut ca nu vreau sa vorbesc cu el si a scris dupa un minut " nimic? ok.nimic. pa pa ".

Acum vreau sa va intreb miine la scoala cind o sa-l vad ce sa-i spun? : | apropo zilele astea ma sunau pe mobil.imi scria nu stiu cine sms ca sa il las, de nu pot sa nu-l mai vad... eu vreau lui sa-i spun de asta. dar cum? il iubesc.si el ma iubeste ( va rog mult ajutor.mersi.

3 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Voi va jucati de-a soarecele si pisica, sau ce? Vedeti ca cel putin unul din voi veti suferi si dupa cum vad eu tu esti cea ce o va face mai mult. Discutati si voi ca doi oameni maturi. Daca skype-ul si messul va dau batai de cap de ce nu lasati sa vorbiti fata in fata. Asa vezi ca ala nu e plecat pana la wc, ala nu e pe ganduri, vezi cum se comporta, ce gesturi are, ce reactii. Pe mess/skype ma intrebi ce fac eu iti scot limba si tu te enervezi. Mergi ia-l de mana frumos, iesiti afara si discutati. Nu e atat de simplu pe cat spun eu dar macar iti dai seama de un lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| mulinobianco explică:

Styx - eu stiu ca nu am procedat corect. dar ma simteam foarte rau atunci. pur si simplu vam rugat sa-mi dati un sfat.)