| margareta12 a întrebat:

A m un caiet dictando si vreau sa-i fac o coperta! Cum si cu ce sa-i fac? Cea mai buna idee funda! Repede am nevoie urgent!

Răspuns Câştigător
| panterareasiagresiva a răspuns:

Pai...este o hartie nu stiu cum se num. dar iti dau o idee. hartia de lipit pe pereti si astea. gasesti la lib. harttia de impachetat si alea sunt bune. sunt cu forme.desene. le decupezi dp forma caietului. Merge. Asta faceam si eu inainte... Fundawinking?

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Acest caiet pe care îl ai, ţi l-ai confecţionat singur? Sau l-ai cumpărat de la o librărie? Cînd l-ai cumpărat nu avea copertă? Şi apoi : ce importanţă are dacă este de dictando sau de aritmetică? Ai un caiet: Atît! Acest " de dictando " este inutil. Pentru caietele de dictando se fac coperţi diferite decît ale celor de aritmetică?