| anonim_4396 a întrebat:

a si dori sa fac si eu niste intrebari.Pe data de 02.09.2009 am avut un contact sexual cu prietenul meu, iar lui ia alunecat prezervativul si a ejacuat in mine. A doua zi am luat postinor 2, intai prima pastila iar a doua dupa 12 ore.La 6 zile mi a venit menstruatia, de obicei menstruati o am pe 23-28 iar acum menstruatia mi a intarziat 2 saptamani nu stiu ce sa mai fac, am facut 4 teste de sarcina si mi au iesit toate negative.Eu am 19 ani, va rog frumos dati mi niste raspunsuri, va multumesc.Angella

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa Postinor 2 vei avea menstruatii neregulate si neplaceri vreo 6 luni. Trebuie sa te duci la ginecolog pentru a vedea daca poti micsora aceste efecte. Postinor 2 e o bomba cu hormoni, iti da tot sistemul endocrin peste cap si dureaza o vreme pana lucrurile sa revina la normal.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E posibil să fie din cauza pastilei de a doua zi. E o "bombă" hormonală. Mergi la ginecolog pentru investigaţii dacă crezi că ar putea fi altceva. Cred că ar fi trebuit să mergi şi înainte să iei pastila aceea.

| r8driver a răspuns:

Antrebarile le-ai facut bine ai uitat un puct si o virgula, dar nu-i nimic se iarta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
S-a produs o dereglare hormonală pe fond de dozaj hormonal (pilula de a doua zi, este o doză mare de hormoni!).
Stai liniștită, se va regla și ciclul menstrual cât de curând.
Dacă în 2-3 luni nu se vede nicio ameliorare, trebuie să mergi la medicul ginecolog.
Mare prudență la manevrarea prezervativului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@legiuitoareo - fara virgula intre subiect si predicat poti?
Fata draga si anonima - folositi si voi durex!