| AndreeaGabrielaAddaDeyuu a întrebat:

Buna, acum 2 zile mi-am facut un tatuaj. Dupa ce l-am facut era ok, nu ma durea, nu nimic. A doua zi fiind azi mi s-a umflat groaznic, s-a inrosit, s-a jupuit din el si prin unele locuri are umflaturi mici ca urmare a unor infectii puroi, e umflat groaznic. Tatuajul e facut de la inchetura mainii pana langa cot, dar ce ma sperie e ca de cand s-a umflat si s-a intamplat cu el tot ce spun mai sus este ca mi-a iesit o galma ce ma doare la subrat. Imi poate spune cineva ce sa fac? Sunt speriata ...Va rog, mersi frumos

2 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Du-te la spital draga mea, poate cel care ti-a facut tatuajul nu avea aparatura sterila, si ti-a dat vreo infectie. Nu mai sta pe ganduri.

| MariaDinBihor a răspuns:

Daca cei de la spital nu rezolva nimic poti sa incerci sa pui pe tatuaj alchol sau propolis asta ultimu de preferinta, sunt foarte bune, si eu am un tatuaj si am avut aceiaasi problema e pentru ca ai purtat acel plastic de protectie si nu a respirat rana ( cel putin la mine din cauza asta a fost) si am pus propolis si mi-a trecut infectia? sper sa te fi ajutat?