| Hamstersubacoperire2019 a întrebat:

Bună happy
Acum aproximativ 6 luni unui băiat i-o plăcut de mine, acum nu știu sigur dacă ma mai place.
L-am întrebat dacă ma mai place și o zis 'De ce te-ar interesa pe tine?'
Frate-miu o zis ca asta înseamnă da.
Puteți vă rog să-mi dați niște sfaturi?
Cum să-mi dau seama dacă mă mai place.
Sau cum să încep o conversație cu el fără să par obsedată?
(Când ne întâlnim pe stradă nici nu se uită în ochii mei, nu știu de ce. Mă salută, dar nu se uită la mine).
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| tudorhit a răspuns:

Ii este rusine, logic. Mai ales dupa ce l-ai refuzat. Inca te place. Desi daca il placi, cred ca ar trebui sa ii arati ca esti interesata de el, pentru ca ma indoiesc ca va mai face el vreo miscare.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai din moment ce l-ai refuzat normal ca se poarta asa, are o atitudine defensiva. Incearca sa-i spui ca-l placi si vezi cum reactioneaza dupa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La vârsta ta. și cu experiența puțină de viață pe care o are și el și tu, toate acestea par dramatice, grozave, teribile.
Dacă se poartă așa în prezența ta, este emoționat, e clar că te place. Astfel dta să te porți prietenos și o să revină.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îi arăți că îți place de el.
Tu l-ai refuzat o dată deci nu sunt șanse să facă el primul pas.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Inca te place, dar il afecteaza faptul ca l-ai refuzat.
Incepe cu o conversatie simpla, apoi propune-i o intalnire. Atunci iti vei da seama de sentimentele lui cu adevarat.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poți să vorbești cu un/o prieten/prietenă comună să-i spună ce simți pentru el.

| Hamstersubacoperire2019 explică:

Adaug un lucru
Tot acum 6 luni a vrut sa ma și sărute, dar am refuzat.

| tudorhit a răspuns (pentru Hamstersubacoperire2019):

Ii este rusine, logic. Mai ales dupa ce l-ai refuzat. Inca te place. Desi daca il placi, cred ca ar trebui sa ii arati ca esti interesata de el, pentru ca ma indoiesc ca va mai face el vreo miscare.