| Exeemii a întrebat:

Acum aproximativ o lună am împlinit 14 ani şi m-ar interesa un job ca voluntară la un centru de îngrijire al animalelor abuzate. Care e vârsta minimă ca să te piţi angaja ca voluntar şi în ce constă acest "voluntariat"?
Dau fundă + vot :*!

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Te poti duce linistita ca voluntara, varsta nu este o problema.
Doar ca a fi voluntar inseamna ca nu vei fi platita pentru servicile prestate!

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Daca gasesti un loc cred ca te-ar primii si la 7 ani, nu prea au voluntari la... voluntariat (suna aiurea).
Dar mereu m-am intrebat, de ce ai vrea sa muncesti fara sa primesti nimic?

| Exeemii explică (pentru Mangustă):

Nu e vorba despre plata, munca & co. E vorba despre niste animale neajutorate ce au nevoie de ajutor. Nu se rezuma totul la bani, mie mi-ar face placere sa le ajut, chiar daca nu primesc nimic in schimb. Eventual o inima mai buna.