| SweetChildOAxls a întrebat:

acum cateva luni am aflat ca am un verisor in clasa de alaturi. de atunci ma tot gandeam cum sa ma bag in seama cu el, sa nu fie prea ciudat etc. i-am dat cerere de prietenie pe Facebook iar el nu a dat accept, desi se mai imprietenise cu alte persoane in acel interval cat eu am asteptat. apoi am urmat sfatul unui coleg de al lui si i-am spus pe Facebook ca suntemverisori. stiu. am facut o mare prostie. apoi am imprumutat contul de facebook al unei colege si am inceput sa vorbesc cu el. era foarte de treaba, foarte deschis. apoi am facut o prostie si mai mare decat prima. i-am spus ca hobby-ul acelei fete e sa afle parola de facebook a anumitor persoane si apoi sa se bage in seama de pe contul lor cu alte persoane nescunoscute si sa le spuna ca sunt rude, se cunosc de la gradinita etc. imediat ce i-am spus asta, mi-a dat accept mie la cererea de prietenie. apoi intr-o seara l-am intrebat ce au facut ultima oara la latina (daca a ascultat sau nu) si singurele lui raspunsuri au fost :"am stat degeaba", "probabil", "nu", "npc". acun ce as mai putea face ca el sa vorbeasca cu mine si, daca se poate, sa il fac sa creada ca era vina acelei fete pentru mesajele primite de el pe Facebook? sau macar mai exista vreo sansa ca el sa virorbeasca cu mine?

2 răspunsuri:
| PestisorDeAur a răspuns:

Mai bine cerei "sfaturi" despre baieti : adica ai zici ca iti place de cineva si nu sti cum sa ai zici...

| doryan4u a răspuns:

Cel mai bine si cel mai bine dovedeste-i ca sunteti verisori printr-un mod si dupa ce intelege ca sunteti verisori spne-i prin ce ai trecut pentru a vorbi cu el dar asta abia dupa ce crede ca sunteti verisori daca mama ta o cunoaste pe mama lui aranjati o intalnire si asa va intelege ca sunteti verisori si sa ii spui cat de mult te-ai dat peste cap pentru a vorbi cu el dar repet abia dupa ce e convins ca sunteti verisori daca mama ta nu o cunoaste pe a lui atunci trebuie sa cauti un alt mod ca de exemplu sa gasesti dovezi clare si sa i le arati si poate asa intelege ca sunteti verisori.Scuze pentru repetitii sper ca te-am ajutat! Bafta!