| Davides a întrebat:

Buna happy. Vreau sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi.

De cateva zile pe reteaua de socializare facebook am primit o cerere de prietenie de la o fata oarecare. S-a bagat in seama cu mine si am inceput sa vorbim tot mai des. Pur si simplu am inceput sa ma atasez de ea, doar prin faptul ca avem o multime de lucruri in comun. Intr-o seara am intrebat-o daca are prieten si mi-a raspuns " ca da ", parca se rupese ceva din mine. Dar mi-a spus ca si ea s-a atasat de mine si ar vrea sa fim impreuna. am accepta, fara sa stau pe ganduri prea mult. Cum sa te atasezi de o persoana cand ai vazut doar cateva poze pe facebook?. Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Propune-i o intalnire si asteapta-te la orice, chiar si la faptul ca totul ar putea fi o farsa... Eu sper sa fie bine, am auzit povesti multe de genul, ne-am cunoscut pe facebook, chiar si cazul meu. Nu e imposibil dar trebuie mare grija, du-te la o intalnire cu ea si vezi ce vrea cu adevarat. Mult noroc happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar asa ceva se intampla la persoanele care inca nu-si pot face o relatie normala, loco, si se agata de fantezia virtuala.

| Seepty a răspuns:

Eu zic sa o lasi pentru ca o relatie la distana nu tine si tu nu sti ce face ea daca sta cu lti baieti sau nu. Cel mai bine e sa-ti gasesti o fata mai apropiata cu care sa te intalnesti si sa o scoti la plimbari prin parc, film si altele.

| Davides explică (pentru Seepty):

Este din acelasi oras cu mine, nu este vorba de distanta happy

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

I don't want to see
Sunt dusi rau astia cu facebook-ul.
Cum te poti atasa mah de una ce nici macar n-ai vazut-o?
Doar ca aveti chestii in comun?
Asta e doar o iluzie ce o sa dispara la primul ''sterge prieten''

| GarenAP a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine ar fi sa te intalnesti de cateva ori cu ea in viata reala... pe facebook nu e acelasi lucru crede-ma...