| anonim_4396 a întrebat:

Buna, acum cateva zile am cunoscut un baiat.Mi s-a parut foarte dragut, am vorbit, si chiar parea ca ma place, parea foartr interesat sa vorbeasca cu mine im ziua aceea, precizez ca ne-a facut cunostiinta un prieten.In fine, faza e ca noi stam in acelasi camin, insa nu ne mai vazuseram pana atunci.Si a doua zi ne-am intalnit in cadrul aceluiasi eveniment si a venit insotit de o fata si de un baiat, si parea foarte apropiat de acea fata.Am vorbit cu el si in ziua aceea si la fel parea interesat de mine, dar asta a durat 10 minute dupa care s-a asezat langa acea fata si nu m-a mai bagat in seama.Nu stiu ce sa cred si sunt foarte dezamagita, chiar credeama ca ma place.Un sfat, va rog daca aveti? Ce as putea sa fac? Poate totusi ma place.Nu stiu nici cum sa ma bag in seama cu el.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Chubby2104 a răspuns:

Nu trage concluzii pripite că e păcat. Poate că băiatul chiar vrea ca voi să legați o prietenie frumoasă; sau cine știe? Gândește că fata aia e mai apropiată de el decât tine deoarece (cred) că se cunosc de mai mult timp, dar și tu dacă o să discuți cu el în continuare o să deveniți asemenea. Și chiar de nu a fost să fie ceva între voi, hei, capul sus copilă că balta are pește destul și e păcat ca cineva să îți ia aripile așa repede. Zboară și te înalță frumos.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru Chubby2104):

Multumesc mult, sincer si eu m-am gandit ca poate sunt doar prieteni apropiati.Prietenul meu cel mai bun e baiat, si cine ne-ar vedea chiar ar crede ca e ceva mai mult de atat, insa chiar nu simtim nimic altceva unul pentru celalalt! O sa incerc sa tin cont de sfaturile tale, mulțumesc?

| Chubby2104 a răspuns (pentru LoveMeBabyasdfg):

Sunt aici pentru sfaturi oricând^^~ întreabă si ti se va răspunde. ai grijă de tine

4 răspunsuri:
| DiyanAndorea a răspuns:

Eu prefer sa fiu mai indiferenta la inceput. Asa ca iti recomand sa nu cazi usor in plasa, ca sa zic asa. In plasa iubirii :p Cunoaste l mai bine. Daca era interesat de tine, te invita acolo unde statea cu fata aia, chiar daca erai cu altcineva, intentia conteaza. Incearca sa nu pari,, usor de cucerit,,. Barbatilor oricum le plac provocarile. Dupa ce au vanat, ori se duc sa mai vaneze ceva, ori se bucura de prada laughing)) Daca e sa fiti facuti unul pentru celalalt, nu va mai,, vana,, nimic. Doamne, nu stiu ce m-a apucat cu vanatul asta, sincer zici ca vorbesc cu un padurar indragostit.

Revenind, cunoasteti-va mai bine, si nu il lasa sa stie prea multe despre tine, taca tu nu stii despre el. Ai grija ce,, dai din casa,, pentru ca lumea poate sa fie foarte rea. Daca iti place de el, bucura-te de prezenta lui, dar fii stapana pe tine. Daca simti ca ai merge pana la capatul lumii cu el dupa ce ati vorbit cateva zile, pastreaza distanta laughing)) Fii rationala si vede-ti valoarea. Stii cum e aia,, daca trebuie sa alegi dintre ea si mine, te rog, nu ma alege,,

Tu esti unica. Sa nu te umilesti pentru nimeni si nimic. Daca te place cu adevarat, nu pentru ca asa crezi tu, el va veni la tine, oricat de orgolios ar fi.

Bafta! Si capul sus happy

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru DiyanAndorea):

Multumesc mult! O sa incerc sa tin cont de sfaturi!?