| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am primit un catel[Joker], si as vrea sa il dresez. cum fac asta? imi puteti explica cum sa il dresez[sau cum sa faca "scheme], ar fi folositoare si cateva link-uri. Funda!
Sarbatori fericite!

Răspuns Câştigător
| IoanaKarina23 a răspuns:

Pai ca sa dresez un catel ai nevoie de multa imaginatie, rabdare si cel mai important RECOMPENSE, pentru inceput poti sa il inveti niste drucuri usoare cum ar fi sezi, da labuta, culcat si stai.(dupa aceia o sa iti fie si tie si lui mult mai usor la trucurile mai grele) uite aici niste exemple(este prietena mea cea mai buna, sunt sigura ca o s aiti placa trucurile;) :http://www.youtube.com/watch?v=udv0o0vUZnk&list=PL6C614FEC642E65E7

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un dresor este cel mai bun.
Crăciun fericit!
Pa, pa.