| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a întrebat:

acum o luna am fost cu un baiat si acel baiat m-a facut sa sufar destul de mult si acum cateva saptamani l-am intrebat pe un prieten al lui daca mai tine x la mine. Si prietenul lui mi-a spus ca nu si normal ca am suferit mult si el acum a inceput sa vb cu mine imi trimite mesaje si restul si aseara mi-a spus ca inca mai tine la mine si m-a intrebat si pe mine si i-am sp ca da si acum nu stiu ce sa fac sai mai acord o sansa? pentru cele mai bune sfaturi

Răspuns Câştigător
| mada_9093 a răspuns:

Buna! eu daca as fi in locul tau nu as mai fi cu el inca odata doar daca tin la el enorm de mult. si eu cred ca a fost cu una si acum aia l-a lasat asa ca stie ca tu ti la el si te foloseste pe post de rezerva adica daca azi sunteti impreuna maine vede pe alta iar o sa te lase si iar o sa suferi. asta e parerea mea poate e proasta tu trebuie sa faci cum simti.
sper sa alegi o varianta cat mai avantajoasa si sa nu mai suferi pentru cei care doar se prefac.

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pai depinde cat de mult te-a facut sa suferi si in ce fel.
daca consideri ca nu e ceva grav, mai acorda-i o sansa. nu te lua nici dp prietenul lui, dar nici prea mult dp el.
Bafta!kiss.

| Vizitiul a răspuns:

O persoana care te-a facut odata sa suferi, o va mai face. Chiar daca nu acesta este scopul sau, o va face inconstient gratie comportamentului lui fata de tine. Cum vine chestia asta? Tie-ti spune ca inca te iubeste, iar amicului sau ii spune exact contrariul?
Nu miroase a bine. Cand esti indragostit si porti dragoste loiala persoanei de langa tine, nu ai voie sa faci astfel de declaratii amicilor tai. Declaratie facuta din mandrie, ori daca esti mandru, acolo nu mai poate fi vorba de iubire.
Poarta o discutie cu el pe aceasta tema si pune punct relatiei, dar pe cale amiabila, ca o persoana matura.
Baieti mai sunt, nu are rost sa te impiedici de primul zid, ori daca te-ai impiedicat, te ridici si mergi mai departe. Esti tanara, ai viata inainte, din fiecare relatie deprinzi o paradigma. O sa-ti mai dau un sfat. Inainte de a incepe o noua relatie studiaza temeinic acea persoana pentru a nu trai o dezamagire in final. Numai bine.

| CokoStar a răspuns:

Oricine meritä a doua şansä ca toţi greşim mai mult sau mai puţin.

| nuamnuvreau a răspuns:

Am patit ceva de genu'laughingI-am spus unui tip ca il plac si ala a facut misto de mine si am suferit mult, dupa toata lumea zicea ca nu tine la mine cand incolo peste vreo 2 luni(big grin)si-a cerut scuze si mi-a spus ca ma iubeste. L-am crezut, ca si in cazul tau, indragostita fiind dar surpriza: tipul facea asa doar pentru distractia lui.Parerea mea: uita-l pe tipul asta, daca te iubea asa de mult nu se despartea de tinehappySunt convinsa ca poti gasi ceva mai bun, oricat de indragostita ai fi(stiu, pare greu, dar daca tu gandesti pozitiv o sa se si intample miracolul). Succeshappy

| Hugulets a răspuns:

Nu stiu. sincer chiar nu demult. am avut si eu asa ceva.si mai tin la el enorm. dar. acum a doua oara. iam dat o sansa dar m-am folosit eu de ea. l-am facut sa sufere. si sa vad. ca daca va umbla dupa mine. inseamna ca totusi simte ceva pentru mine. dar daca deodata. va spune ca deloc nu l-am facut sa sufere inseamna ca. si a doua oara a dorit sa ma faca sa sufar. si chiar asa si a fost. pur si simplu. a dorit sa se foloseaska de mine. SFAT: dai sansa. dar nu te lasa sa il iubesti mai tare. . daca vezi ca el totusi tine la tine. atunci poti sa il iubesti din tot sufletul. adyka vezi si tu.

| consilier a răspuns:

Daca vorbeste cu tine si va intelegeti bine probabil tine la tine,,, dar depinde in ce sens ca prieten/ca amic... eu cred ca i-as da o sansa, dar nu as pune atatea sentimente in joc, l-as lasa sa-mi regastige increderea, oricum nu te astepta de la prietenii lui sa iti zica tie ce simte el, chiar si baiat sa fie tot stie sa tina secretele si probabil nu a vrut sa zica fara acordul lui sau ceva de genu, pentru ca dupa baieti, a suferi pentru o fata e rusine mare, si nu prea cred ca ar recunoaste asta in fata altora

succes cu tipul X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar nu.iti spun eu dc.suna ma si iti voi fii de mare ajutor.iti garantez.am trecut prin asta.numarul meu 0725699434

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. sincer chiar nu demult. am avut si eu asa ceva.si mai tin la el enorm. dar. acum a doua oara. i-am dat o sansa dar m-am folosit eu de ea. l-am facut sa sufere. si sa vad. ca daca va umbla dupa mine. inseamna ca totusi simte ceva pentru mine. dar daca deodata. va spune ca deloc nu l-am facut sa sufere inseamna ca. si a doua oara a dorit sa ma faca sa sufar. si chiar asa si a fost. pur si simplu. a dorit sa se foloseaska de mine. SFAT: dai sansa. dar nu te lasa sa il iubesti mai tare. daca vezi ca el totusi tine la tine. atunci poti sa il iubesti din tot sufletul. adyka vezi si tu.