| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Aici vin cu o intrebare mai ciudata, chiar stau pe ganduri de la o vreme.

Acum 3 ani, am cunoscut un baiat mai mare ca mine cu un an, ceea ce era perfect pentru mine deoarece eram micuta, aveam 15 ani. Am vorbit foarte mult cu el, pana cand am ajuns sa tinem unul la altul si sa avem sentimente reciproc. Ne am vazut, toate au fost frumoase.Mi-am batut joc pentru ca eram un copil, imi faceam conturi falsec ca sa il verific sa vad daca vorbeste cu alte fete si isi dadea seama, pentru ca eram foarte imatura.M-a asteptat 3 ore in fata blocului de vreo 4 ori, insa nu am coborat de rusine sau diferite motive. Am fost foarte nesimtita, fapt ce trebuia sa schimbe situatia cel putin asa cred ca ar fi facut alt baiat. In schimb, dupa toata bataia de joc tin minte si acum ca mi-a spus ca ii mananc zilele dar ce sa faca? Tine prea mult la mine si nu i s-a intamplat niciodata asta, dar m-ar astepta oricat as avea nevoie pentru a ma vedea cu el si tot ce vreau eu. Lucru care era de apreciat, nu intalnesc zilnic asta. Doar ca varsta si a spus cuvantul.

Ei bine, tot din cauza mea deoarece am vrut, s-a si terminat relatia dupa un an timp in care m-a blocat peste tot si si-a reinceput o noua relatie dupa un timp. Acum 5 luni (dupa 2 ani) m-a adaugat pe Snapchat. A facut in asa fel incat sa ajungem sa vorbim, i-am cerut scuze si i-am spus ca eram doar o fetita ce nu stia ce vrea de la viata (si asta chiar asa este..nu mi am gasit scuze) iar el bineinteles ca mi-a spus ca nu am de ce sa fac asta pentru ca m-a inteles si m-a iubit mereu asa cum sunt. Ma suna, incerca sa ma faca geloasa si ma tachina non stop.

Ei bine, aici m-am stricat iar si am devenit o nesimtita..Am vorbit doar ca o amica cu tipul cu care se cearta de ani de zile, si-a batut joc de el, i-a vandut ceva de foarte multi bani stricat.Un excroc. "X" S-a prins, deoarece porcul vorbea cu mine doar ca sa ii faca lui rau. chiar daca au fost mesaje ca intre amici, l-a deranjat foarte tare si am gresit pentru ca stiam povestea.

Iar am luat o pauza de cateva saptamani, ma avea iar la block peste tot insa acum iar m-a deblocat si imi urmareste povestile chiar daca are la profil o poza cu o tipa.

A postat un meme story "Cand vine noaptea ma gandesc la mesajele ce ni le dadeam pe vremea asta anii trecuti, insa #LifeGoesOne #initiala mea "

Mi s-a parut urat fata de iubita lui, insa pe mine m-a coplesit total. Intr-adevar, in ultimele perioade ne jigneam mai in gluma, mai in serios, insa i-am permis de fiecare data pentru ca am fost atat de apropiati incat nu ma pot supara dintr o gluma. Din punctul meu de vedere ma iubeste si dupa cate i am facut, nu il merit nici macar 5%. Voi ce parere aveti? Multumesc pentru timp si imi cer scuze de mesajul lung.

Răspuns Câştigător
| wolfves a răspuns:

In tot mesajul asta lung, nu am vazut un `si eu il iubesc` decat o data, la inceput. Nu stiu ce sa spun, tu chiar il iubesti? Nu prea se vede din ce ai facut.
`Varsta si-a spus cuvantul`? Ce naiba, ca sunt unii care sunt impreuna de la 15 ani si ajung sa se casatoreasca! Da, rare cazurile, dar exista, pentru ca s-au iubit cu adevarat.
Tu ti-ai batut joc de baiatul asta, care spre surprinderea tuturor probabil, era diferit de ceilalti, NU era ca toti nenorocitii astia. Mi se pare oricum ca ar mai tine la tine, daca te-a cautat si poate te testeaza, avand poza cu fata aia, care poate nici nu e iubita lui. Fa ce simti, dar daca esti iar nehotarata, mai bine lasa-l. Adica el a spus ca te astepta pentru orice, ceea ce mi se pare minunat, dar tie nu stiu cat iti pasa de asta.
Si din punctul meu de vedere, inca te mai iubeste. Vorbeste cu el daca il mai vrei, vezi ce se intampla, dar nu mai face prostii din astea.
Cum te-ai fi simtit tu daca el ar fi vorbit cu cea mai dusmanca a ta? Pai da, cam asa s-a simtit si el cand ai vorbit tu cu ala.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu, nu il meriti.
Poti trece mai departe.

| Jannah a răspuns:

Ti-ai batut joc de inima unui copil, foarte frumos.