| Samira_6796 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine cu ceva...big grin...am facut cu un baiat si mi-a intarziat menstruatia cateva zile am facut 1 test de sarcina...si mi-a iesit negativ dar dc am burtika marita?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Poate sa fie o simpla intarziere...stai linistita k burtica nu se marea asa de repede, poate pentru ca trebuie sa iti vina este putin marita cum zici tuhappyoricum mai fa-ti un test sa fii sigura... daca si acesta iese negativ inseamna k nu ai o sarcinahappy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Burtica marta nu o ai oricum de la sarcina, ea incepe sa creasca prin saptamana 9-10.
Testul de sarcina e concludent numai dupa minim 7 zile de intarziere a menstruatiei, daca e facut din prima urina de dimineata sau dupa 10 zile daca e facut din urina de peste zi.

| peanut a răspuns:

Faza cu burtica e efect placebo, stai linistita. Totusi, mentioneaza cand ai facut testul de sarcina si cand ai facut oarece. Totusi, ai grija.

| soseta ucigasa a răspuns:

Felicitari! sa ne chemi la botez!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vrut p... a, suporti consetintele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta un pic, dar sincer burta cred ca o ai mai mare din cauza ca esti balonata inainte de ciclu majoritatea femeiilor se baloneaza mai mult sau mai putin... dar oricum daca vezi ca nu iti vine repeta din nou testul? bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Posibil o dereglare hormonală, o răceală veche netratată, un chist ovarian, etc.
Trebuie să mergi lla un consult medical de specialitate pentru a vedea care este realitatea sănătăţii tale: test Papa Nicolau, ecografie intravaginală, recoltarea secreţie vaginale, dozările hormonale.
Sănătate.
Pa, pa.