| anonim_4396 a întrebat:

Alaltaieri i-am spus unei prietene [ x ] ca imi place de prietenu [ z ] prietenei [y ] mele. I-am zis sa nu spuna la nimeni. A fost bine pana azi de dimineata. y a intrat pe mess ne-am salutat si am vb pana la un moment dat cand a zis : " poti sa-mi zici orice. Eu pot. " Atunci mi-am dat seama ca x [ care nu i-a zis nimic ] i-a zis ceva, dar y s-a uitat in arhiva lui x si a vazut ce am vorbit noi amandoua. [ eu si x ] Si y mi-a spus mie : " Iti place de z? " Si eu am zis Da. De unde stii? Ea a zis " m-am uitat in arhiva lui x si am vazut tot ce-ati vorbit "...
Si apoi x era pe Fb si i-am zis " i-ai spus lui y ca imi place de z? " Si ea a zis : " nu ". Si eu am zis : " Dar de ce m-a luat cu intrebarile ca iti place de z? " si ea a zis tot la fel nu stiu... Si eu i-am zis " Stii de unde stie? S-a uitat in arhiva ta si de acolo a aflat totul...

Ce sa fac sa ies din aceasta incurcatura?
P. s. : Credeti ca ele doua y si x vor mai fi prietene cu mine, pentru ca y vorbea cu z si nu cred ca se placeau asa de tare pentru ca la scoala nu vorbeau deloc. Vorbeau doar pe mess...
Multumesc ca m-ati ascultat.
Dau funda mare mare mare!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu vad care e problema pana la urma. SA inceapa sa iti mai placa de baieti cuplati se intampla tot timpul. Chiar daca, acei baieti sunt cuplati cu prietenele tale. Nu tu iti alegi de cine sa iti placa. Si, in caz de te certi cu Y din cauza asta i-ai putea spune asa:
"da, imi place, dar nu voi face nimic in privinta asta pentru ca el deja sta cu tine si te pretuiesc prea mult ca sa fim certate din cauza unui baiat. Tipi ca el mai sunt, dar prietene ca tine mai rar."
Sper ca te-am ajutat! O zi buna!

3 răspunsuri:
| Coconut a răspuns:

Pai...nu e o incurcatura asa de mare. Ultima data cand i-am spus cuiva de cine imi place a aflat toata scoala inclusiv el si nu am muritlaughing. Oricum, vorbeste cu ele si roaga-le sa nu mai zica la niemni pentru ca este foarte important pentru tine. Si daca iti place de el, ce motiv ar avea ele sa nu mai fie prietene cu tine?

Succeshappy:*

| Filip_9704 a răspuns:

In ce naiba te-ai bagat... in zilele noastre se intampla din ce in ce mai des laughing Nu te speria, totul se va rezolva de la sine. Daca x, y se vor supara pe tine si vor spune ca nu vor sa mai fi prietena lor, Nu te speria laughing toti fac asa, si imediat se vor intoarce la tine implorandutewinking
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ Coconut : Poate iti dau funda daca nu mai zice nimeni nimic kiss!