| TheLeryAs a întrebat:

Buna all!

Am si eu o intrebare:Chiar nu stiu dc cel mai bun prieten nu mai vorbeste cu mine am incercat sa-l sun si dar pe ocupat pe skype nu mai raspunde nu inteleg.....sunt confuz
Iar cand am fost la un spectacol eu am venit cu cativa prieteni iar el erea cu un prieten iar el i-a spus"daca el mai sta aici eu plec"atunci chiar m-am simtit prost.
Cum as putea sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| Miru07 a răspuns:

Deci, el te ignora, dar tu nu stii din ce motiv, nu? Trebuie sa vorbesti cu el, iar daca nu iti raspunde, nu iti este deloc "cel mai bun prieten"! Nu trebuie sa te crezi mai prejos de el, astfel incat sa ii ceri de mii de ori scuze, el refuzand sa ti le accepte, doar ai si tu orgoliul tau de barbat, nu? Ignora-l si tu si ai sa vezi ca va veni el la tine! Dar, gandeste-te bine inainte daca tu chiar vrei sa va impacati si cel mai important lucru: nu trebuie ca el sa te vada afectat de toata treaba asta, arata-i ca nu te intereseaza, fi indiferent! Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Pai in primul rand sa aflii ce ai facut de l-a afectat atat de tare, iar pe urma sa iti ceri scuze si sa admiti ca esti om si mai faci greseli, dar ca nu ai intentionat niciodata sa il superi in halul asta.