| мełıššα a întrebat:

Buna all`
La pranz am programare la dentist. am o masea cariata are nerv dala nici nu stiu `
Si dentistu mi-a zis sa ma gandesc ce sa fac sa o scot sau sa o tratez.si nu stiu ce sa fac o sa ma doara daca o tratez? voi ce ziceti?
fundita:*

Răspuns Câştigător
| Aleeeeeeee a răspuns:

Trateaz-o! Si eu mi-am tratat o masea cariata si nu a durut ( mai am una de tratat ). Mie mi-a pus medicament si peste 10 zile am mers s-a mi-o trateze. Nici nu mi-a mai dat injectie (: si nu am simtit aproape nimic.

Nici injectia nu doare, doar te pisca putin, la inceptu.

Succes! kiss

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Trateaz-o neaparat, merita! Cand iti va scoate nervul iti va face anestezie locala si nu te va durea deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| ᴥʙɛʙɛᴌᴜṣḁᴥ a răspuns:

Nu doare sa o tratezi... dar dureaza si poate reveni durerea... my bine o scoti iti da cu ceva pe masea si trage tare nu doare chiar deloc. si pe urma o poti tine si ca amintirelove struck fundita

| Iuliutzzza18 a răspuns:

Eu zic ca mai bine ai scoate-o decat sa o tratezi pentru ca o sa te doara ft tare daca o tratezi iti spun din proprie experienta straight face

| Sanziana88 a răspuns:

Buna, daca nu esti multumita de dentistul tau, incearca pe doamna doctor de-aici: http://excellencedent.ro/ face si consultatii gratuite.

| Dorrean a răspuns:

Nu te du la dentist ca e ff dureros...si stai cu ea asa cariata s-a te doara pina cand intr-o noapte nai sa mai poti de durere si ai sa te rogi sa se faca mai repede dimineata sa te duci la dentist, ai sa uiti si de durere si de tot, ai sa tolerezi putina durere dar ai sa stii ca mai apoi nai sa mai ai probleme.