| BiaSiAtat a întrebat:

Am 10 ani si imi place de un baiat din clasa. El este cu un an mai mare decat mine pentru ca a venit la scoala la 8 ani.Mereu cand vorbesc cu el rade si incearca sa schimbe subiectul meu si baga unul amuzant.In exursia de acum 2 luni a stat numai cu mine si inca o prietena, insa se apropia de mine si glumea cu mine...Ma sperie gandul ca lui nu ii place de mine cu adevarat dor a aflat ca il plac...sad. Mama imi zice ca e dragut bla bla bla si ca chiar crede ca ma place. Dupa ce i-am spus tatalui el mi-a explicat ca daca imi place de el de mai mult de un an se observa.Si asa si e! Ce sa fac ca sa ii arat ca il plac si ca am atractii fata de el? Si cum sa aflu daca ma place?

Scz de aceasta intrebare mare...
Funda

2 răspunsuri:
| BeBe_9214 a răspuns:

Buna. Daca vezi ca el e mai timid si tu crezi ca lui ii place de tine nu ezita sa faci tu primul pas. Esti cam micuta nu stiu ce sfat as putea sa iti dau.happy. Este foarte simplu sa afli daca te place.Se vede cu ochiul liber la voi.Si la toti de varsta voastra.
Altceva nu stiu ce as putea sa iti spun tinand cont de varsta ta.Insa iti doresc mult noroc cu el:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mare intrebarea, stai sa le vezi pe ale mele laughing.
Pfoai, poate te inseli si nu il placi. Poti fara sa iti dai seama sa confunzi cele doua sentimente total diferite: admiratia si iubirea.
Fa testul asta: Gandeste-te la o calitate de-a lui. Apoi, gandeste-te ca nu o mai are si elimin-o. L-ai mai place la fel dup-aia?
Eu, nu ca ti-as distruge visele. Dar cred ca doar te considera de treaba, o buna amica si atat. Copilarii.
Pai, cum sa ii spui? Pur si simplu. Prinde-l cand e serios si liber. Incepe de la o conversatie normala. Uite un model care mi-a trecut acum prin minte:
"Hei, buna, ce faci. Stii, ma tot gandeam la... mine. Poate ca e ciudat, dar m-a trecut asa un gand, sa fac un sondaj. Da-mi voie sa incep cu tine: Tu ce parere ai despre x?"
Astepti raspunsul si reiei: "Mai, nu stiu ce parere ai tu, dar eu am parerea ca te plac. Ce spui de asta?"
In functie de raspuns iti dai seama ce trebuie facut, se considera ca esti desteapta si ca te descurci.
Bafta.