| anonim_4396 a întrebat:

Ok... Hello TPU! E destul de greu sa incep, dar voi trece la subiect... Am un coleg in clasa de care mi-a plcut sau inca imi mai place, sincer nici eu nu stiu sigur adica treaba sta in felul urmator : inainte venea la mine si m-a luat in brate si se purta suuper dulce si dragut si atunci a inceput sa'mi placa de el, doar ca s-a intamplat o intorsatura si a aflat de la o prietena care l-a intrebat daca chiar ii place de mine ca eu il plac si de atunci s-a schimbat, adica daca vorbesc cu un baiat vine si se baga si el in vorba sau daca stau langa vreun coleg incearca sa schimbe subiectul pe care il discut cu acel coleg si se poarta ciudat. Ce pot sa inteleg din asta? In plus cred ca a inceput sa'mi placa un tip cu 2 ani mai mare ca mine cu care m-am intalnit o data si nu stiu daca el simte ceva pentru mine. Adica e chiar dulce si adorabil. As vrea sa'i propun o iesire, dar nu stiu sincer cum sa'i spuna ca sa nu par obsedata sau ceva... Daca aveti vre'o propunere... sau o situatie asemanatoare chiar as vrea sa le aud :*

Răspuns Câştigător
| kitty4you a răspuns:

Eu consider totusi ca acel coleg al tau, e foarte indragostit de tine.Aceea prietena a ta i-a deschis poate ochii in privinta ta.Si acum incearca sat-ti atraga mai mult atentia.Incearca sa vezi asta si sa faci ceva! iar in cazuul acelui baiat care e cu 2 ani mai mare decat u...anii nu conteaza(intr-o anumita limita) dar poti face si tu primul pas daca vrei. poti sa incepi prin a face rost de nr lui de tel, si sa incerci sa mai vb cu el, si dc nu, sa-i propui subtil sa iesitiwinking
Succes!

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Deci, cu primul baiat. Te place, altfel nu ar incerca sa fie peste tot unde te duci si tu.Si la celalalt.Invita'l in oras.nu are de ce sa te creada obsedata, doar iesiti ca niste prieteni.

| Yuhuuuuu a răspuns:

Da, dar ce as putea face ca sa pot sa'l fac pe primul baiat sa faca primul pas. adica de ceva timp am hotarat sa'l ignor total si ne luam la misto unul pe celalalt, dar eu cred ca toata chestia asta e de la anturajul lui. tnx :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la el si spune-i in fata ce simti despre el