| Melania2002 a întrebat:

Am 11 ani si mi-a venit ciclu. Adica, aseara am simtit ca imi curge ceva din vagin si dimineata cand m-am dus la baie aveam sange pe chiloti. Este sigur ciclu. Deci, fetele care au ciclu sa ma ajute in privinta cu asta. E bine sa imi vina la varsta asta? Si ce se va intampla dupa ciclu? Lucruri despre el. Va rog... Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Dlkee a răspuns:

Pai cand esti pe "semafor" nu sta dezbracata, nu merge la piscina\garla\mare. si vorbeste cu mama ta despre asta ca ea te va invata mai bine ca noiwinking. Trebuie sa iti cumpere si tampoane!

| Melania2002 explică (pentru Dlkee):

Mersi mult!

| Dlkee a răspuns (pentru Melania2002):

PEntru putin!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabilesti mai dezvoltata fizic si de aceea ti a venit acum dar e ceva normal, vorbeste cu mama ta despre asta

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Este normal dacă ţi-a venit la vârsta aceasta deoarece menstruaţia apare între 10-16 ani. Cel mai probabil, tu eşti bine dezvoltată şi de aceea a apărut mai repede.

Îţi recomand să laşi ruşinea deoparte şi să vorbeşti cu mama ta despre acest lucru.

Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,ciclul menstrual poate veni oricand intre 10-16 ani.
www.noifetele.ro te poate ajuta.
Te pup!

| Nanami利 a răspuns:

Pai ti-a venit la varsta asta pentru ca probabil esti dezvoltata.Si ar fi bine sa vorbesti cu mama ta despre asta, sau poti sa gasesti pe net.

| Raluuuca89 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu mama ta despre asta? ...sau bunica, matusa etc...nu trebuie sa-ti fie rusine sa vorbesti cu ele

| 3842939574739308583205L a răspuns:

Este absolut normal să îţi vină la vârsta asta! Adică... Fiecare fată are organismul ei până la urmă! Fiecare face ce vrea! big grin

| Spinu_Cosmin_1997 a răspuns:

Da