| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani! Mi-a aparut o bubita pe pasarica! Nu stiu ce sa fac, ma doare mult, am citit pe internet si cam seamana cu chist, nu stiu precis, ma tem sa nu fie ceva o boala doamne fereste, ma doare foarte tare, e mica inca dar dupa cum am citit poate ajunge de marimea unui pumn, nu stiu precis daca este chist sau altceva, nu am avut relati sexuale sau ceva de genul! Ajutati-ma ce ar putea fi, va rog sunt ingrijorata si ma tem sa ii spun mamei mele ca o sa vreie sa ma duca la medic sar eu nu vrea decit daca nu e ceva mai grav

4 răspunsuri:
| cipix a răspuns:

Stai linistita nu este un chist. chisturile nu apar la exterior. si mai ales la varsta ta.cu siguranta trebuie sa ii spui mamei tale sa mergeti la un doctor nu este nimica grav dar un doctor iti va spune cu siguranta ce este. si mama ta sigur iti vrea binele nu ai de ce sa stai asa si sa suporti durerile! mergi si vorbeste cu mama ta si ea cu siguranta va sti ce este de facut happy

| Intebarisiraspunsuri a răspuns (pentru cipix):

Ok, mersi mi s-a spart si acum o mica gaura stiu ca pare ciudat ar nu stiu ce sa fac, poti sa ma ajuti te rogg cumva?

| cipix a răspuns (pentru Intebarisiraspunsuri):

Deci sunt sigur ca apar chisturile la femei care ajung la menstruatie deci mai ai ceva pana acolo si crede-ma tot o sa treaca fi u insuti happy

| Poleac_Alessya_1998 a răspuns:

Nu te speria... Stiu ce e... Un cos.
Cum apar pe fata apar si acolo... Nu e grav.