| marrylove a întrebat:

Am 12 ani si, ca aproape toata lumea, am si un grup de prieteni.
este format din 5 persoane: eu, cea mai buna prietena, 2 fete mai mici si fostul prieten.
iar pe mine, mezina grupului ma marginalizeaza si, daca nu ar fi cu 5 ani mai mica decat mine,
Cealalta fata mai mica nu prea iese afara, si inainte ea imi era cea mai buna prietena.
Cu cea mai buna prietena am inceput sa ma cert cam des,
Fostul prieten cred ca inca mai vrea sa fim impreuna(eu nu vreau), dar se poarta cu mine foarte aiurea. Este cam dur.
Intregul grup ma crede fraiera si cand ma contrazic cu cineva din grup, toata lumea chiar daca stiu ca eu am dreptate spun ca nu am dreptate.
Asadar, ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! cred ca ar fi bine sa iesi din grupul lor deoarece din cele spuse de tine ei nu te accepta.Intra intr-un alt grup acolo unde sa nu mai fi marginalizata. Succes!

| Papusha97 a răspuns:

Sal... Poy zic ca ar fi mai bine sai iesi din grupul lor. si sa iti gasesti un grup care sa se comporte cu tine ca cu toti ceielaltzi...