| Mehedintu_Mara_1990 a întrebat:

Buna,am 12 ani si imi doresc foarte tare sa port tocuri cum as putea sa-mi conving mama sa ma lase? Va rog, funda happy

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti putin. Iti spun pentru ca si eu am iubit si inca iubesc tocurile, o sa ai probleme cu coloana. La o petrecere nu e nicio problema daca poti, ocazional, dar nu des pentru ca nu e bine pentru coloana ta. Esti inca in dezvoltare, si dupa o sa iti fie foarte greu sa iti indrepti coloana ( ore de recuperare cu kinetorapie si asa mai departe) Poti sa porti eventual cu talpa ortopedica, sa ii spui ca o sa ii porti mai rar si ca totul o sa fie ok, nu o sa exagerezi.bafta!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai 12 ani straight face|||||||| De ce va grabiti atat sa cresteti? Eu am purtat prima data la banchet in a 8-a, si aveam 14-15 ani.

| AFR81 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti. O sa ai timp destul sa porti tocuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista si alte metode de stricat coloana daca tii neaparat sa ai probleme de la varsta asta

| DianneNH a răspuns:

Nu e bine sa porti tocuri la varsta ta! Muschii picioarelor tale abia se formeaza si iti distrugi mersul.Viata merge inainte, draga mea.Asteapta putin ca sa porti tocuri, ca nu e momentul.