| DyDy7432 a întrebat:

Am 13 ani, 1, 58m si aproape 40 kg. Am vrea sa ma mai ingras putin la picioare. Am incercat si genoflexiuni insa ma dor foarte tare genunchii. Unii colegi rad de mine si imi spun ca sunt cea mai slaba din clasa (va dati seama cat de prost ma simt). as vrea si alte exercitii pentru picioare. Raman recunoascatoare fata de cei care imi vor raspunde la intrebare.

Răspuns Câştigător
| Gabriela2011 a răspuns:

Asa am patit si eu mancam si nu ma ingrasam. Si intr-o saptamana mi-a fost rau tare imi venea sa vars nu puteam manca pana la urma m-am dus la spital si dupa anumite analize mi-au gasit heliobacter pilori ( un microb la stomac prin care se face gastrita ) dupa ce l-am tratat am luat usor, usor in greutate intr-un an de la 38 de kg am ajuns la 45. Asa ca vezi sa nu fie din motive de sanatate du-te la medicul de familie el te va sfatui cel mai bine.

2 răspunsuri:
| DyDy7432 explică:

Mananc foarte mult. Mananc mai mult decat mama. Nu pentru a ma ingrasa ci doar pentru ca am pofta foarte mare de mancare.

| pretty_9822 a răspuns:

In primul rand incearca sa nu mai bagi in seama ce zic altii pentru ca sunt doar invidiosi, iar pentru a te ingrasa trebuie sa mananci mai mult si sa iei vitamine, iti vor face pofta de mancare. cele 3 mese principale trebuie sa fie consistente.succes