| helen1932 a întrebat:

am 13 ani, 14 in Septembrie, si vreau sa-mi iau lentile de contact! Am miopie. La ochiul stang am 1, 50 iar la ochiul drept am 1, 25. Credeti ca imi pot lua lentile de contact? Daca da (big grin!) cam cat ar costa? Eu am vazut un pachet cu sase lentile de contact (nu-mi plac alea cu culoare, am ochii caprui si sunt fericita cu ei, vreau transparente) iar o pereche trebuie schimbata odata la o luna pentru pretul de 120 lei. Mie mi se pare un pic cam ieftin si nu stiu daca e adevarat (am vazut pe net). ce credeti? happy

Răspuns Câştigător
| eltina a răspuns:

Deci in primul rand La Multi Ani! Nu stiu daca poti sa porti lentile insa daca ar fi eu o sa iti spun parerea mea. Daca te gandesti mai mult la frumusete atunci opteaza pentru lentile de contact pentru ca te lasa sa fii tu insati sa fii naturala.Ca sa ai o vedere agera si corecta, lentilele sunt cele mai potrivite. Ele iti ofera avantajul unui camp vizual mult mai extins decat cel al ochelarilor, datorita faptului ca ele urmaresc miscarile ochiului. Cand vine vorba de sanatate, balanta se inclina inspre ochelari. Si asta pentru ca lentilele pot avea numeroase efecte adverse.

Acum tu iei decizia care ti se pare tocmai ok happy oricum la varsta ta eu as opta pentru ochelariwinking... poate mai tarziu lentilele de contact.

2 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Nu se recomanda daca esti asa micuta.
Si nu'i ieftin deloc! Pentru tin poate da, dar pentru mama si tatal tau.auch!

| CookieMonsta a răspuns:

Da, iti poti cumpara lentile. M-am interesat si o cutie cu 6 lentile costa in jur de 100 lei.