| Geanina_2772 a întrebat:

am 13 ani am intrat intr-o chestie care nu situ cum sa o rezolv deci acum cateva zile a venit o colega la mine acasa si l-am sunat pe prietenu meu si i-am spus sa vina la mine si am trimis-o pe colega mea sa se duca dupa el. si a vazut-o cineva care o cunostea si cica a uramarito si apoi a sunat-o pe mama ei sa-i spuna
infine. a certato mama ei
si la scoala a spus la toate fetele ca el a venit la mine si ca cica a facut sex cu mine in alta camera straight face
si baiatul acesta adica prietenul meu o cunoste pe mama colegei mele
si mama colegei mele la sunat pe prietenul meu si i-a spus ca am 13 ani ( el nu-s tia credea ca am 16 )
l-am sunat asa sa vad ce mai face si mi-a spus ca vreaus a te intreb ceva intra pe mess si i-am spus ca nu pot...
si i-am spus sa coboare pana jos la scara sa vorbim
a coborat si mi-a spus
la inceput nu vroia sa-mi spuna cine i-a zis ca am 13 ani
si mi-am dat seama
si a recunoscut.
apoi a doua zi a venit mama colegei mele la scoala si sa luat de mine
ca de ce o bag in chestiile mele si pe ea
si a spus ca daca ma mai iau de ea ii spune ce s-a intamplat
si nustiucum a aflat si dirginta
si joi am sedinta cu parinti
si ma tem ca mama sa nu afle...
si l-am intrebat pe prietenul meu
vrei sa mi vorbim sau sa o terminam
si tot l-am intrebat ca nu-mi raspundea
si ultima oara cand l-am intrebat a iesit de pe mess
oare de ce nu vrea sa-mi spuna?

4 răspunsuri:
| LadyClouds a răspuns:

Pai faza e ca daca o lasi pe mama ta sa afle de la sedinta, nu mai ai nimic de facut, fi sincera cu ea si spune-i tu adevarul luni sau marti seara, adica ii spui ca te deanjeaza ce se spune despre tine, ca sunt doar zvnuri si cere-i ei ajutorul... daca ii spui tu, te plangi ei de ce se intampla, te va crede... dar daca o lasi sa afle de la sedinta, s-ar putea ca si credibilitatea ta sa fie de 0%! ea este singura care te poate ajuta, deci cu ea trebuie sa vorbesti, sa auda asta de la tine, nu din gura unei mamici descreierate!

| Piticuuu a răspuns:

Ufff. urata situatie...mai bine spui adevarul e cel mai bine ca dupa te afunzi si mai mult in minciuni si nu o sa iasa bine.Eu cred ca prietenul tau e doar confuzhappy fundabatting eyelashes

| Razvan_8265 a răspuns:

Termin'o cu el pana se linistesc apele si cand crezi tu ca e de cuvinta sa incepeti iar playwinking

| Geanina_2772 explică:

Scuze ca am scris cam aiurea.