| Ioana :x a întrebat:

Buna!
Am 13 ani jumatate si port ochelari de 8 ani. am strabism. As vrea ca inainte sa incep scoala sa fac un control oftalmologic si sa port lentile de contact de vedere. intrebarea mea este : imi va da voie? adica credeti ca pot sa port de la aceasta varsta? macar la 14 ani voi putea? va rog ajutati-ma sad
Pa pa!

1 răspuns:
| JustMe a răspuns:

De dat voie sigur ca iti da voie, daca ochii tai suporta usor lentilele(ca ai mei, de exemplu) o sa iti dea voie. Daca parintii sunt de acord, go for it.