| Orube a întrebat:

Am 13 ani si am insuficienta mitrala gradul I(chiar daca doctorul a zis ca nici gradul I nu poate sa ii dea). Intrebarea mea era: pot face fotbal? Doctorita nu a mentionat nimic despre asta si a zis ca nu am nevoie de operatie sau orice fel de tratament si ca va trece cu timpul.

1 răspuns:
| MLSS a răspuns:

Din cate stiu eu despre aceasta boala, nu cred ca ar trebui sa faci prea mult efort. este vorba de inima si este f importanta orice miscare[se poate agrava mai tazriu starea aceasta] eu zic sa nu faci prea mult efort. sperr ca te-am ajutattt:****